Ostrzeżenie przed silnym wiatrem

Nad nasz teren zmierza huragan Reinhold. Instytut Meteorologii i gospodarki wodnej wydał już ostrzeżenia dla województwa wielkopolskiego i kujawsko – pomorskiego. W Wielkopolsce prognozowane jest wystąpienie silnego wiatru o średniej prędkości dochodzącej do 20 – 35 km/h, w porywach do 80 km/h. Powieje z południowego zachodu.

Ostrzeżenie obowiązuje w środę od godziny 14 do 20. Z kolei w kujawsko – pomorskiem Prognozuje się wystąpienie silnego wiatru o średniej prędkości wynoszącej od 30 do 40 km/h, z porywami dochodzącymi do 75 km/h. Powieje z południa i południowego zachodu. Ostrzeżenie obowiązuje w środę od godziny 17 do 23.

Miejscami niewykluczone są obfite opady deszczu. Przypominamy o tym, by uprzątnąć balkony i podwórka z rzeczy, które mogą zostać porwane przez wiatr. Ruchome przedmioty mogę zagrażać naszemu i innych bezpieczeństwu. Należy również zamknąć okna i najlepiej pozostać w domu. Samochód powinniśmy zaparkować w miejscu oddalonym od drzew, reklam czy słupów energetycznych. Należy też pamiętać o tym, by wcześniej naładować telefon komórkowy, bo w sytuacji awaryjnej może okazać się ratunkiem i pomocą w kontakcie ze służbami.

Komentarze
Ładowanie...