Rusza nabór projektów w ramach programu Razem Bezpieczniej

Samorządy oraz organizacje pozarządowe mogą przygotowywać projekty w ramach ministerialnego Programu ograniczania przestępczości i aspołecznych zachowań Razem bezpieczniej im. Władysława Stasiaka na lata 2018 – 2020. Prowadzony przez Wielkopolski Urząd Wojewódzki nabór wniosków potrwa do 11 maja.

Celem realizowanego od 11 lat programu jest wsparcie działań z zakresu bezpieczeństwa na rzecz społeczności lokalnych. Uprawnione podmioty mogą starać się o środki w ramach czterech szczegółowych obszarów tematycznych ustalonych przez Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji. Należą do nich: bezpieczeństwo w miejscach publicznych, bezpieczne przejścia dla pieszych, przeciwdziałania zjawiskom patologii oraz ochrona dzieci i młodzieży, a także edukacja dla bezpieczeństwa. Pula środków na dotacje wyniesie 6 milionów złotych. Czyni to „Razem Bezpieczniej” największym przedsięwzięciem o charakterze profilaktycznym. Urząd Wojewódzki zachęca samorządy i organizacje pozarządowe do zapoznania się ze szczegółowymi informacjami na stronie internetowej programu (https://razembezpieczniej.mswia.gov.pl/).

Projekty przesłane do Urzędu Wojewódzkiego w terminie do 11 maja będą podlegać weryfikacji. Najwyżej ocenione inicjatywy, maksymalnie 26 z całego województwa, zakwalifikują się do etapu centralnego, gdzie najlepsze z nich uzyskają dofinansowanie.

W minionym roku do realizacji zostały zakwalifikowane trzy wielkopolskie projekty. Największą dotację otrzymała gmina Rawicz, która dzięki programowi zmodernizowała 6 przejść dla pieszych. Kwota rządowego wsparcia wyniosła 100 tysięcy złotych. Dotację na projekty z zakresu edukacji i profilaktyki uzyskały także gminy Gostyń i Łęka Opatowska.

 

źródło: UW w Poznaniu

Komentarze
Ładowanie...