Pracownik żnińskiej poczty okradł placówkę. Zrabował 10 tys. zł!

Surowa kara grozi 32-latkowi podejrzanemu o kradzież 10 000 złotych z jednego z urzędów pocztowych na terenie powiatu żnińskiego. Policjanci szybko namierzyli złodzieja i w całości odzyskali utracone pieniądze. Jak się okazało, mężczyzna miał na koncie jeszcze inne przewinienia.

Do zdarzenia doszło w poniedziałek (14.01.19) w godzinach porannych. Nieznany wówczas sprawca ukradł gotówkę w kwocie 10 000 złotych z placówki urzędu pocztowego w powiecie żnińskim. O tym fakcie zostali powiadomieni policjanci, którzy rozpoczęli poszukiwania sprawcy.  

Złodziej nie cieszył się długo łupem, bo wczoraj (16.01.19) na jego trop wpadli policjanci z Komisariatu Policji w Janowcu Wielkopolskim, którzy zatrzymali 32-latka. Okazało się, że był to pracownik tejże placówki. Funkcjonariusze odzyskali i zabezpieczyli całość skradzionych pieniędzy. W toku podjętych czynności policjanci ustalili ponadto, że podejrzany w listopadzie ubiegłego roku włamał się również do pojazdu, z którego również ukradł 10 000 złotych.  

Wczoraj (16.01.19) złodziej usłyszał zarzuty kradzieży i kradzieży z włamaniem. Na poczet przyszłych kar tymczasowo zabezpieczono mienie należące do 32-latka o wartości 9000 zł. Mężczyznę czeka teraz proces w sądzie, do którego trafi akt oskarżenia. Grozi mu do 10 lat pozbawienia wolności.

źródło: KPP Żnin

Komentarze
Ładowanie...