Żniński Dom Kultury zaprasza spotkanie z podróżnikiem Aleksandrem Dobą

Aleksander Doba jest emerytowanym inżynierem. W tym roku skończy 73 lata, ale, jak sam mówi, czuje się czasami jak nastolatek. Chęć poznawania świata zaszczepili w Nim rodzice. Miał bardzo dużo zainteresowań. Był szybownikiem, spadochroniarzem, kolarzem, żeglarzem i sternikiem. Jednak największą Jego pasją jest kajakarstwo. Kajakarzem został dość późno, bo po trzydziestce, ale pokochał ten sport momentalnie i tak już zostało. To Jego największa pasja, Jego życie, Jego marzenia, które konsekwentnie spełnia. Marzenia to Jego siła napędowa, więc wszystkim powtarza – nie bójcie się marzyć! Odznaczony Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski.

Stale inspiruje rzesze ludzi, dzięki których głosom otrzymał tytuł Podróżnika Roku 2015 National Geographic. Wcześniej, bo w 2013 roku został również uhonorowany Super Kolosem – najbardziej prestiżowym wyróżnieniem podróżniczym w Polsce!

Do jego największych osiągnięć należą m.in.:

– Samotny rejs przez Atlantyk w najwęższym miejscu kajakiem napędzanym wyłącznie kajakowym wiosłem, bez użycia żagla i bez pomocy z zewnątrz, zakończona w Brazylii po 99 dobach. Pierwszy w historii taki wyczyn przepłynięcia kajakiem Atlantyku z kontynentu na kontynent!

– Zakończona z sukcesem II Transatlantycka Wyprawa Kajakowa z kontynentu na kontynent (z Lizbony na Florydę). Ekspedycja miała na celu przepłynięcie Atlantyku w jego najszerszej części. Wyprawa samotna, samodzielna, bez pomocy z zewnątrz, przy pomocy wyłącznie siły własnych mięśni. Zakończona sukcesem po 167 dobach. Aleksander Doba Jest pierwszym kajakarzem w historii, który tego dokonał.

Spotkanie odbędzie się w sali widowiskowej Żnińskiego Domu Kultury 11 października 2019r. (piętek) o godzinie 18.00.

Bilety w cenie 15,00 zł- normalny, 10,00 zł- ulgowy (dzieci, młodzież, studenci, seniorzy) dostępne w sekretariacie ŻDK.

(ŻDK)

Komentarze
Ładowanie...