Elektrownia słoneczna – instalować czy nie?

Otaczamy się coraz wymyślniejszymi, opartymi na nowoczesnej technologii, urządzeniami. Ma to swoje konsekwencje – większe zużycie energii elektrycznej, która przecież będzie coraz droższa. Czy mamy szansę, by zmniejszyć swoje rachunki lub w ogóle się od nich uniezależnić. Warto o to zapytać specjalistów! Co na to mgr inż. Artur Serkowski, współwłaściciel firmy AM Group z Łochowa? Co może nam powiedzieć, bazując na tym, co obecnie obserwuje? Co podpowiada mu jego ogromne, ponad 10-letnie doświadczenie w branży? Sprawdźmy!

Jak przekonuje, najlepszym sposobem, aby raz na zawsze zapomnieć o kosztach związanych ze zużyciem energii, jest mądra inwestycja w nowoczesne instalacje fotowoltaiczne, które zapewniają pozyskiwanie prądu z promieni słonecznych. Nasza życiodajna gwiazda każdego dnia dostarcza niezliczone ilości energii, warto więc to wykorzystać. Wiele osób już to zrozumiało, dlatego z każdym miesiącem budujemy coraz więcej instalacji fotowoltaicznych – dodaje Pan Artur Serkowski. 

Jeśli i my to planujemy, o czym koniecznie musimy pamiętać?

Najistotniejsze jest dostosowanie wielkości instalacji do tego, ile rzeczywiście energii potrzebujemy, gdyż każda inwestycja jest inna, zależna m.in. od wielkości domu. Bardzo ważne, by przy tych wyliczeniach, pamiętać o 20% prądu, który należy się zakładowi energetycznemu za przechowywanie energii. 

Przykładamy wielką wagę do tego, by każdy klient był świadomy, ile może zyskać. Nie chodzi tu o żadne obietnice, lecz o kompleksowe sprawdzenie potencjał energetycznego. W tym celu wykonujemy dokładną analizę łącznie z wizualizacją elektrowni na dachu budynku. Taka usługa jest bezpłatna, a do obliczenia potrzebujemy tylko dwóch informacji: wysokości płaconych rachunków oraz adresu budynku (lub projektu dachu). 

Dość często klienci chcą, żeby moc elektrowni słonecznej była wystarczająca do zmiany systemu ogrzewania domu na zasilany energią elektryczną. Niekiedy też dochodzi tu montaż pompy ciepła i klimatyzacja. Nie stanowi to dla nas żadnego problemu, gdyż znając moc tych urządzeń, przedstawiamy wyniki gruntownej analizy, pokazując klientowi, czy istnieje taka możliwość. Jeśli nie, zawsze znajdujemy jakieś rozwiązanie. Dodatkowo, dla pełnej wygody klienta sporządzamy także zgłoszenie przyłączenia elektrowni słonecznej do sieci elektroenergetycznej. 

Ile to kosztuje?

Wszystko oczywiście zależy od indywidualnego projektu, lecz warto pamiętać, że w ciągu ostatnich 2-3 lat koszty budowy znacznie się obniżyły. Używamy jedynie urządzeń najwyższej klasy, które są niezawodne, ostateczna cena zaś uwarunkowana jest tym, jakiego rodzaju stosowane są komponenty. Liczy się również solidność wykonawcy, a tu nie ma miejsca na kompromis – wybieramy producentów europejskich (zwłaszcza z Niemiec i Austrii) z ugruntowaną pozycją na rynku, gdyż zapewniają oni prawdziwą jakość.  Kraju firma działa na ternie województwa Kujawsko-Pomorskiego oraz Pomorskiego. Zachwyca ich długowieczność, co potwierdzają liczby – panele fotowoltaiczne mają 15 lat gwarancji na sprawność 90% i 25 lat gwarancji na 85%. 

Skąd wziąć pieniądze na tę inwestycję?

Najszybciej za gotówkę, ale jak jej nie mamy, to nic straconego, bo są inne sposoby. Przykładowo można starać się o dofinansowanie z ogólnopolskiego programu “Czyste Powietrze”. Uzyskana w ten sposób nisko oprocentowana pożyczka (ledwie 2%), bez prowizji, na okres do 15 lat, jest świetnym rozwiązaniem. 

Jeśli ktoś zastanawia się, czy to faktycznie opłacalne, niech sobie zrobi porównanie między ratą pożyczki i rachunkiem za prąd. Jaka kwota jest większa? Oczywiście, nawet nie trzeba odpowiadać, bo rachunek jest jasny i czytelny. Zainteresowanych tym, co najważniejsze, a więc szczegółową analizą, ofertą i informacjami na temat pożyczki, zapraszamy do kontaktu z naszą firmą. Można zadzwonić pod numer 734 151 444, znaleźć nas na Facebooku bądź stronie internetowej www.amgroupsolar.com.

(materiał partnera)

Komentarze
Ładowanie...