Miliony dla samorządów – pomogliśmy przedsiębiorcom, teraz czas na gminy i powiaty

Blisko 5 miliardów złotych to rządowe wsparcie jakie już trafiło do przedsiębiorców i pracowników z województwa kujawsko-pomorskiego. Kolejne 330 milionów złotych dla regionu to Fundusz Inwestycji Samorządowych – największy program wsparcia rządu dla gmin i powiatów na realizację zadań kluczowych dla mieszkańców.


5 miliardów złotych dla kujawsko-pomorskiego


Tarcze Antykryzysowe przygotowane przez rząd to w Kujawsko-Pomorskiem ok. 430 milionów złotych dofinansowania wynagrodzeń dla blisko 97 tys. pracowników. To również ok. 79 tys. pożyczek dla mikroprzedsiębiorców oraz ponad 80 tys. świadczeń postojowych. Blisko 800 milionów złotych to zwolnienia ze składek na ubezpieczenia społeczne. W sumie to ok. 5 miliardów złotych.


Z kolei w ramach zainicjowanej przez Prezydenta RP, a realizowanej przez rząd Tarczy dla Samorządów będzie można uzyskać wsparcie na inwestycje ważne dla społeczności lokalnych – remonty szkół i przedszkoli, wodociągi i kanalizacje orz inne zadania ważne dla małych ojczyzn.

Nigdy wcześniej państwo nie przygotowało tak kompleksowego programu wspierającego działania gmin i powiatów. Mogą one otrzymać wsparcie od pół miliona do 93,5 miliona złotych.


Budowa żłobków, dróg, chodników

– Tarcza dla Samorządów wpisuje się w politykę wspierania naszej gospodarki w dobie pandemii. To również wsparcie dla polskich małych i średnich firm, które będą realizować inwestycje samorządów. Pozwoli to na utrzymanie miejsc pracy, ale również na podnoszenie zarobków pracowników – mówi wojewoda kujawsko-pomorski Mikołaj Bogdanowicz. Ponadto samorządy uzyskają dzięki temu niezbędny wkład własny do realizacji zadań inwestycyjnych, a tym samym gwarancję budowy szkół, żłobków, dróg czy chodników. Pieniądze bez zbędnej biurokracji trafią do samorządów w formie przelewów na wniosek gmin i powiatów. Wysokość wsparcia jest uzależniona od wartości planowanych przez samorządy inwestycji.

(artykuł partnera)

Komentarze
Ładowanie...