MikoJarmark w Szubinie odwołany

Miesiąc przed planowanym wydarzeniem organizatorzy MikoJarmarku w Szubinie, tj. Szubiński Dom Kultury i Urząd Miejski, postanowili odwołać wydarzenie. Jednak już dziś informują, że podejmą się organizacji jarmarku w przyszłym roku.

W roku 2018, wychodząc naprzeciw oczekiwaniom mieszkańców miasta, Szubiński Dom Kultury rozpoczął organizację jednodniowych kiermaszów świątecznych, które nazwano „MikoJarmarkiem”. Mimo niesprzyjającym warunkom pogodowym wydarzenia te cieszyły się rosnącym zainteresowaniem zarówno wśród wystawców jak i gości. Zawsze poza częścią handlowo-wystawienniczą organizatorzy dbali o atrakcje dodatkowe. Były animacje dla dzieci i koncerty. W minionym roku działał także kulturalny namiot, w którym chętni mogli ozdobić pierniki, wykonać na maszynie do szycia skarpety Mikołaja, a także można było przyjść wypisać specjalne kartki świąteczne, by następnie wysłać je do bliskich.

Tegoroczne plany organizatorów były jeszcze bogatsze, lecz zostały zweryfikowane przez sytuację epidemiologiczną. Gdy rozpoczęto przyjmować zgłoszenia wystawców jarmark miał się odbywać na rynku, który wypełniony byłby stoiskami w formie drewnianych domków, miał być również koncert i animacje dla dzieci. W związku ze stopniowym zwiększeniem obostrzeń próbowano ratować wydarzenie poprzez przeniesienie wydarzenia na plac targowy, tak by można było kontrolować liczbę uczestników przebywających na terenie wydarzenia. Finalnie organizatorzy, jako jedni z ostatnich w okolicy postanowili odwołać wydarzenie ze względu na mające obowiązywać od 7 listopada obostrzenia oraz mając na uwadze bezpieczeństwo uczestników.Pomimo odwołania kiermaszu, 6 listopada pojawiła się zapowiedź organizacji jarmarku bożonarodzeniowego w roku 2021. Jego lokalizację ponownie wskazano na rynek miejski. Tymczasem organizatorzy życzą wszystkim dużo zdrowia.

(P. Pietroń, SZDK)

Komentarze
Ładowanie...