Gmina Strzelno. Pijany kierowca tira

Strzeleńscy policjanci zatrzymali 61-letniego kierowcę pojazdu ciężarowego marki Scania. Badanie alkomatem wykazało w jego organizmie 2,8 promila alkoholu. Teraz dalszym losem mężczyzny zajmie się sąd.

Do zdarzenia doszło wczoraj (20.12.2020) krótko po północy w miejscowości Sławsko Dolne. Policjanci prewencji z komisariatu w Strzelnie zatrzymali do kontroli drogowej kierowcę pojazdu ciężarowego marki Scania. Okazał się nim 61-letni mieszkaniec powiatu ostrowskiego. Od mężczyzny wyraźnie było czuć alkohol, dlatego został na miejscu poddany badaniu na trzeźwość. Po chwili wszystko było jasne – alkotest wykazał w jego organizmie 2,8 promila. Nieodpowiedzialnym kierowcą już wkrótce zajmie się sąd.

Za jazdę w stanie nietrzeźwości grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności, zatrzymanie prawa jazdy na minimum 3 lata, grzywna wymierzona w stawkach dziennych uzależniona od dochodu oraz wpłata  od 5 do 50 tysięcy złotych na rzecz Funduszu Pomocy Pokrzywdzonym oraz Pomocy Postpenitencjarnej. Opisane konsekwencje są bardziej rygorystyczne wobec kierujących, którzy byli uprzednio skazani za prowadzenie pojazdu w stanie nietrzeźwości. Za taki czyn grozi kara pozbawienia wolności do 5 lat, dożywotni zakaz  prowadzenia pojazdów oraz świadczenie pieniężne w kwocie nie mniejszej niż 10.000 złotych.

(KPP Mogilno)

Komentarze
Ładowanie...