Oświadczenie Burmistrza Wągrowca

Burmistrz Wągrowca wydał oświadczenie związane ze szczepieniami przeciko COVID-19.

Drodzy Wągrowczanie!

Niedługo minie rok od wybuchu pandemii COVID-19 – wydarzenia, które tak bardzo zmieniło nasze codzienne życie, przyzwyczajenia, a przede wszystkim relacje międzyludzkie. Od samego początku samorząd miejski podejmuje działania, które mają na celu bezpieczne przejście przez ten trudny okres. W czasie kiedy dostęp do środków ochrony osobistej był bardzo utrudniony, dostarczaliśmy najbardziej potrzebującym mieszkańcom maseczki ochronne oraz płyny do dezynfekcji. Przystąpiliśmy do dezynfekcji miejsc publicznych, w tym przystanków autobusowych i budynków użyteczności publicznej. W pierwszych miesiącach trwania pandemii sfinansowaliśmy zakup respiratora, który jest na wyposażeniu Szpitala Powiatowego w Wągrowcu. 

Przed nami kolejne, moim osobistym zdaniem, najważniejsze i najtrudniejsze do zrealizowania zadanie – Narodowy Program Szczepień Ochronnych przeciwko wirusowi SARS-CoV-2. 

W pierwszym etapie wągrowiecki szpital zaszczepił pracowników służby zdrowia.

Dzisiaj rozpoczynamy, zgodnie z wytycznymi Rządu RP, kolejne etapy. Zaszczepienia mieszkańców Wągrowca podjął się Zespół Gabinetów Lekarza Rodzinnego i Lekarzy Specjalistów „Hipokrates”, który ma swoją siedzibę przy ulicy Bobrownickiej 3. Za podjęcie się tego trudnego do realizacji przedsięwzięcia, w tym miejscu w imieniu Mieszkańców, serdecznie dziękuję właścicielom i pracownikom przychodni.

Świadomy tego, jak wielkim logistycznym zadaniem będzie zaszczepienie tak licznej grupy osób, deklaruję wykonawcy szczepień szeroko idącą pomoc samorządu miejskiego w realizacji tego trudnego przedsięwzięcia.

Ponadto podjąłem decyzję o uruchomieniu od 15 stycznia br. miejskiej infolinii w sprawie organizacji transportu na szczepienia (tel. 603 202 989) dla osób niepełnosprawnych i mających ograniczone możliwości skorzystania z transportu publicznego. Do Państwa dyspozycji, pod wymienionym wyżej numerem telefonu dostępny jest miejski Koordynator ds. szczepień, który będzie starał się Państwu pomóc.

Mam nadzieję, że wstępne informacje przekazane przez przedstawicieli Wojewody Wielkopolskiego o liczbie szczepionek – od 30 do 60 dawek tygodniowo na jeden punkt szczepień – są sytuacją przejściową i wkrótce  program szczepień ruszy na skalę masową.

Łącząc wyrazy szacunku pozostaję do Państwa dyspozycji,

Burmistrz Wągrowca
Jarosław Berendt

Może ci się spodobać również Więcej od autora

Komentarze

Ładowanie...