Mogilno. Policjanci zatrzymali dwóch pijanych rowerzystów

Mogileńscy policjanci zatrzymali dwóch pijanych rowerzystów. Pierwszy miał w organizmie 1,6 promila alkoholu, natomiast drugi 2,5 promila.

W minioną sobotę (20.02.2021) o godzinie 12:35 na ulicy Padniewskiej w Mogilnie policjanci ruchu drogowego zatrzymali do kontroli 44-letniego rowerzystę. Zachowanie mężczyzny wskazywało, że może być pod wpływem alkoholu. Podejrzenia mundurowych potwierdziło badanie stanu trzeźwości. Okazało się, że  44-latek miał 1,6 promila w organizmie.

Kolejny nietrzeźwy wpadł 15 minut później w Wiecanowie. Tym razem w zatrzymaniu pomógł inny uczestnik ruchu drogowego, który zauważył jadącego „wężykiem” rowerzystę. Zgłaszający niezwłocznie o sytuacji poinformował dyżurnego policji, a ten skierował na miejsce patrol dzielnicowych. Wylegitymowany 62-latek był pijany. Policyjny alkotest wykazał w jego organizmie 2,5 promila alkoholu.   

Pamiętajmy, że każdy pijany na drodze to potencjalny sprawca ludzkiego nieszczęścia. Odpowiedzialny kierowca to przede wszystkim trzeźwy kierowca, który bierze odpowiedzialność za zdrowie i życie nie tylko swoje, ale innych użytkowników dróg.

(KPP Mogilno)

Komentarze
Ładowanie...