Kompletnie pijany mężczyzna zatrzymany przez innych kierowców. Alkomat pokazał prawie 3 promile!

Prawie 3 promile alkoholu miał w organizmie kierowca audi, którego wczoraj w podszubińskiej wsi ujęli obywatele. Ich zachowanie i determinacja zasługuje na słowa uznania, a nieodpowiedzialność kierowcy oceni sąd.

Zgłoszenie o pijanym kierowcy dyżurny policji otrzymał wczoraj (2.03.21) rano. Do podszubinskiej wsi skierowano „patrolowców”. Mężczyzna i kobieta, którzy przekazali mundurowym kompletnie pijanego 55-latka przedstawili też przebieg całego zajścia. Jako pierwsza podejrzeń, że prowadzący audi może być pijany nabrała kierująca, która jechała za nim. Takie same spostrzeżenia miał mężczyzna jadący przeciwnym pasem, który po tym, jak audi zjechało na jego pas, tylko dzięki szybkiej reakcji uniknął z nim kolizji.

Świadkowie bez chwili wahania ruszyli za autem, a kiedy to stanęło w rejonie skrzyżowania, natychmiast zabrali kierowcy kluczyki. Ledwie trzymającego się na nogach 55-latka policjanci dowieźli do komendy i sprawdzili alkomatem, który wykazał w jego organizmie prawie 3 promile alkoholu. Mundurowi natychmiast zatrzymali mu prawo jazdy, a do czasu wytrzeźwienia przekazali pod opiekę rodzinie.

W najbliższych dniach mieszkaniec nakielskiej gminy usłyszy zarzuty za prowadzenie pojazdu w stanie nietrzeźwości, za co grożą mu 2 lata pozbawienia wolności i sądowy zakaz prowadzenia aut.

Determinacja, jaką wykazali się obywatele ujmując kompletnie pijanego kierowcę zasługuje na słowa najwyższego uznania. Gdyby nie Oni mogłoby dojść do tragedii.

(KPP Nakło nad Notecią)

Komentarze
Ładowanie...