Wągrowiec. Otwarto stołówkę w Szkole Podstawowej nr 1

Odświeżona i przebudowana stołówka oraz doposażona kuchnia to efekt udziału Szkoły Podstawowej nr 1 w Wągrowcu w ministerialnym programie „Posiłek w domu i szkole”. Chociaż całkowicie wyremontowaną stołówkę oddano do użytku tuż po tegorocznych feriach zimowych (18 stycznia), to oficjalne otwarcie stołówki odbyło się 25 lutego. Uczestniczyli w nim m.in. burmistrz Wągrowca Jarosław Berendt, przedstawiciel Wojewody Wielkopolskiego Tomasz Kamiński, przedstawiciele Rady Rodziców z jej przewodniczącą Iwoną Troczyńską na czele oraz władze szkoły, reprezentowane przez dyrektor Alinę Machy.

Zaproszeni na tę kameralną uroczystość goście dokonali symbolicznego przecięcia wstęgi zawieszonej w wejściu do części jadalnianej stołówki, zwiedzili też szkołę, podziwiając m.in. nową pracownię komputerową dla najmłodszych uczniów, po czym wzięli udział w podsumowaniu udziału „Jedynki” w rządowym programie.

– Oświata to wprawdzie zadanie państwa polskiego, trudno sobie jednak wyobrazić funkcjonowanie i rozwój naszych placówek oświatowych bez zaangażowania samorządu. Czynimy tak od lat, tylko w 2020 roku „dopłacając” do realizacji zadań oświatowych ponad 10 mln złotych. Chodzi przecież o dobro i rozwój naszych dzieci. Właśnie z myślą o nich na początku tej kadencji doprowadziłem do odbudowy kuchni m.in. w tej szkole, a jej udział w rządowym programie „Posiłek w szkole i w domu” pozwolił dopełnić działania naszego samorządu poprzez remont stołówki i doposażenie kuchni. Z pewnością na tym nie poprzestaniemy. Uważam, że nasze szkoły powinny pod względem wyposażenia spełniać najwyższe dostępne standardy – podsumował burmistrz Jarosław Berendt.

Koszt remontu i przebudowy stołówki w roku 2020 wyniósł 99 995 złotych. Wsparcie Wojewody Wielkopolskiego wyniosło 79 996 złotych, a wkład wągrowieckiego samorządu  zamknął się w kwocie 19 999 złotych. Warto tu jednak zauważyć, że remont i przywrócenie działania kuchni w 2019 r. zostały przeprowadzone kosztem niemal 280 tys. złotych, w całości sfinansowanym z budżetu Gminy Miejskiej Wągrowiec.

Dzięki tej inwestycji „Jedynka” może z powodzeniem zapewnić możliwość korzystania ze smacznych posiłków w szkole dla każdego ucznia w estetycznych i przyjaznych dziecku warunkach.

(UM Wągrowiec)

Komentarze
Ładowanie...