Wojewoda złoży kwiaty na grobie Marka Uleryka w Dziewierzewie

Jutro 11. rocznica katastrofy smoleńskiej. Wojewoda kujawsko-pomorski złoży wiązanki kwiatów na grobach ofiar tego tragicznego wydarzenia.

Wojewoda Mikołaj Bogdanowicz najpierw pojedzie do Dziewierzewa. Tam pochowany jest ppor. Marek Uleryk, który leciał w jednym samolocie razem z prezydentem Lechem Kaczyńskim. Uleryk był oficerem BOR-u, który był odpowiedzialny za ochronę Głowy Państwa i Pierwszej Damy. Wojewoda złoży wieniec na grobie oficera na cmentarzu parafii pw. św. Jakuba Apostoła w Dziewierzewie. W kalendarzu wizyta przewidziana jest na godzinę 8.41. Jest to oficjalna godzina, o której doszło do katastrofy prezydenckiego samolotu TU-154.

Następnie na godzinę 10.00 zaplanowano złożenie wieńca na grobie Aleksandra Fedorowicza w Bydgoszcz. Był on tłumaczem prezydenta Lecha Kaczyńskiego.

Wspólnie ze współpracownikami, wojewoda Mikołaj Bogdanowicz uczci pamięć prezydenta RP Lecha Kaczyńskiego, składając kwiaty pod tablicą upamiętniającą w Sali. im. prof. Lecha Kaczyńskiego w Kujawsko-Pomorskim Urzędzie Wojewódzkim w Bydgoszczy. 

O godz. 15.00 w Toruniu w parafi pw. Miłosierdzia Bożego i św. Siostry Faustyny Kowalskiej Wicewojewoda Kujawsko-Pomorski Józef Ramlau weźmie udział we Mszy św. w intencji ofiar katastrofy smoleńskiej. Po niej modlitwa przy epitafium smoleńskim.

(opr. Maciej Januchowski, źródło: KPUW)

Komentarze
Ładowanie...