Jechał zbyt szybko i chciał przekupić policjantów

Funkcjonariusze ruchu drogowego w Żninie, w ramach działań „Prędkość”, na drodze ekspresowej S-5 zatrzymali do kontroli pojazd marki Skoda Octavia, którego kierujący przekroczył dozwoloną prędkość o 46 km/h. Mężczyzna, chcąc uniknąć odpowiedzialności za wykroczenie, popełnił przestępstwo, bo wręczył policjantom łapówkę. 

W piątek (09.04.21) po godzinie 15:00 w miejscowości Sobiejuchy, gmina Żnin, policjanci w ramach akcji „Prędkość”, zauważyli pojazd marki Skoda Octavia poruszający się z dużą prędkością na odcinku drogi ekspresowej S-5, czasowo oddanej do użytku, gdzie obowiązuje ograniczenie prędkości do 70 km/h. Videorejestrator wykazał, że pojazd porusza się z prędkości 116 km/h. 

Sprawcą wykroczenia okazał się 46-letni mieszkaniec powiatu poznańskiego. Mężczyzna, usiłując uniknąć odpowiedzialności, zaproponował policjantom „dogadanie się”, a kiedy to nie poskutkowało, namawiając mundurowych do odstąpienia od wykonania czynności służbowych położył na podłokietnik, dzielący fotel kierowcy od pasażera, 200 złotych.

Z uwagi na zaistniałą sytuację, mundurowi zabezpieczyli banknot, a kierowca trafił do policyjnego aresztu i teraz odpowie za przestępstwo wręczenia korzyści majątkowej funkcjonariuszom. Za ś za popełnione wykroczenie został ukarany mandatem, zgodnie z taryfikatorem.

Mężczyzna usłyszał już stosowne zarzuty. Za udzielenie korzyści majątkowej funkcjonariuszowi kodeks karny w art. 229 § 3 przewiduje karę pozbawienia wolności do lat 10.

(KPP Żnin)

Komentarze
Ładowanie...