Sobotni „wysyp” pijanych kierowców

W minioną sobotę (10.04.2021) policjanci na terenie powiatu mogileńskiego zatrzymali trzech pijanych kierowców. Jeden z nich odpowie nie tylko za jazdę samochodem w stanie nietrzeźwości, ale także za niestosowanie się do sądowego zakazu kierowania pojazdami.

Policjanci podczas codziennej służby zwracają szczególną uwagę na „podejrzane” manewry na drodze. Nadmierna prędkość lub zbyt wolna jazda kierowcy, a także problemy z utrzymanie pojazdu na swoim pasie są zawsze poddawane szczegółowej weryfikacji przez policjantów. Pomocni są również mieszkańcy naszego powiatu, którzy coraz częściej dzwonią na numer alarmowy widząc niebezpieczne zachowania na drodze.

Do pierwszego zatrzymania doszło o godzinie 9:25 w miejscowości Gozdawa. Dzielnicowi otrzymali anonimowe zgłoszenie o nietrzeźwym kierowcy ciągnika rolniczego. Na miejscu okazało się, że kierujący Ursusem 63-latek miał 1,8 promila alkoholu w organizmie. Ponadto mężczyzna nie posiadał uprawnień do kierowania.

Kolejny nietrzeźwy został zatrzymany w miejscowości Padniewko. Policjanci około godziny 12:15 skontrolowali samochód osobowy marki Audi. Siedzący za kierownicą 48-latek miał 1,9 promila alkoholu w organizmie.

Trzecim kierowcą, który wykazał się brakiem odpowiedzialności był 31-letni mieszkaniec Konina. Mężczyzna o godzinie 19:35 prowadził w miejscowości Wronowy pojazd Audi A6 mając 1,2 promila alkoholu w organizmie. Nie było to jego jedyne przewinienie, ponieważ okazało się, że posiada orzeczony przez sąd zakaz kierowania pojazdami mechanicznymi.

Apelujemy do kierowców o odpowiedzialne zachowanie. Wsiadając za kierownicę jakiegokolwiek pojazdu miejmy pewność, że jesteśmy trzeźwi. Nawet niewielka ilość alkoholu w organizmie może powodować opóźnienie reakcji na różnego rodzaju sytuacje w ruchu drogowym i stać się przyczyną ludzkiej tragedii.

(KPP Mogilno)

Komentarze
Ładowanie...