71-latka zatrzymana po kradzieży na szubińskim targowisku

Dzielnicowi z Szubina zatrzymali 71-latkę, która wczoraj na miejskim targowisku ukradła jednej z klientek portfel z zawartością. Podejrzana wpadła dzięki czujności kobiety handlującej na okolicznym stoisku. Grozi jej do 5 lat więzienia.

Zgłoszenie o tym, że na targowisku miejskim w Szubinie jedna z klientek została okradziona dyżurny miejscowej policji otrzymał wczoraj (19.05.21) po 9.00. Dzielnicowi, którzy pojechali wyjaśnić sprawę ustalili, że pokrzywdzona o tym, iż padła ofiarą złodziejki dowiedziała się od małżeństwa handlującego na jednym ze stanowisk. Czujni świadkowie zwrócili uwagę na dziwnie zachowującą się kobietę i zauważyli, jak podeszła do jednej z klientek i wyciągnęła jej z torebki portfel, który następnie schowała za kurtkę i odeszła.


Pokrzywdzona sprawdziła torebkę. Faktycznie nie znalazła w niej portfela, w którym oprócz pieniędzy i karty bankomatowej miała też złote kolczyki oraz pierścionek, wszystko warte łącznie 1000 złotych.
Ofiara złodziejki, razem z mężem, natychmiast zwróciła się do wskazanej przez świadków kobiety, by ta oddała co ukradła. 71-latka najpierw zaprzeczała, że cokolwiek zabrała, a po krótkiej chwili zmieniła zdanie i oświadczyła, że portfel faktycznie ma, ale go nie ukradła, a znalazła.


Na nic zdały się te tłumaczenia. Dzielnicowi zatrzymali mieszkankę Aleksandrowa Kujawskiego i dowieźli do komisariatu, gdzie podejrzana usłyszała zarzuty kradzieży, za którą, zgodnie z kodeksem karnym, grozi jej nawet 5 lat więzienia. Decyzję w sprawie 71-latki podejmie sąd, a postawa sprzedawców, dzięki których czujności złodziejka nie pozostanie bezkarna, zasługuje na słowa uznania.

(KPP Nakło nad Notecią)

Komentarze
Ładowanie...