Policjanci zachęcają do znakowania rowerów

Cieplejsze dni sprawiają, że częściej korzystamy z rowerów. W trosce o swoje jednoślady można je oznakować w żnińskiej komendzie. Z uwagi na sytuację epidemiczną należy wcześniej skontaktować się telefonicznie, a po uzgodnieniu terminu, stawić się ze swoim rowerem.

Oznakowanie rowerów ma na celu możliwość identyfikacji właściciela w przypadku odzyskania skradzionego roweru, ale też ograniczenie kradzieży jednośladów poprzez nanoszenie cech identyfikacyjnych. Na każdy rower zostaje naniesiony numer identyfikacyjny, wykonany grawerem, który zostanie wprowadzony do policyjnego systemu. Umożliwi to sprawniejsze ustalenie właściciela jednośladu w razie jego kradzieży. Apelujemy również o to, aby nie pozostawiać niezabezpieczonego roweru bez opieki. 

Osoby, które chciałyby oznakować sprzęt powinny być pełnoletnie, posiadać ze sobą dokument tożsamości oraz dowód zakupu roweru (paragon, faktura, umowę kupna – sprzedaży).

W celu umówienia spotkania należy skontaktować telefonicznie z policjantami z Komendy Powiatowej Policji w Żninie pod numerem 47 7526 267 lub  47 7526 282.

(KPP Żnin)

Komentarze
Ładowanie...