Zderzenie 4 pojazdów. Przyczyną błędy przy wymijaniu

Strzeleńscy policjanci ustalają okoliczności wypadku drogowego, do którego doszło w środę (02.06.2021) na drodze powiatowej w okolicy miejscowości Lubstówek. W zdarzeniu uczestniczyły 4 pojazdy, a 2 osoby w poważnym stanie trafiły do szpitala.

Do zdarzenia doszło w minioną środę (02.06.2021) o godzinie 15:30 na drodze powiatowej w miejscowości Lubstówek. Skierowani na miejsce policjanci ustalili wstępnie że, 50-letni kierowca Skody Fabia na prostym odcinku rozpoczął manewr wyprzedzania kolejno 3 pojazdów tj. osobowego Forda S-Max, dostawczego Volkswagena LT, na którym znajdowało się 60 butli z gazem propan-butan, z czego 8 butli było napełnionych oraz autobusu szkolnego Renault Karosa przewożącego sześcioro dzieci. Jak się okazało, kierujący skodą źle ocenił odległość od jadącego z przeciwka auta, nie zdążył zjechać na swój pas ruchu, w wyniku czego zderzył się z pojazdem marki BMW, który najpierw otarł bokiem hamujący autobus, a następnie uderzył czołowo w Volkswagena LT. W efekcie rozbity pojazd BMW obrócił się wokół własnej osi i zatrzymał się na poboczu, natomiast Skoda Fabia obróciła się o 180 stopni i tyłem uderzyła w przydrożne drzewo.

W wypadku poszkodowane zostały 2 osoby. Najbardziej ucierpiał kierowca skody. Mężczyzna doznał licznych złamań żeber oraz złamania kręgosłupa. Trochę więcej szczęścia miał kierowca BMW, u którego stwierdzono złamanie lewej nogi. Pozostałym uczestnikom, w tym sześciorgu dzieciom nic się nie stało. Policjanci sprawdzili trzeźwość kierowców. Żaden z nich nie był pod wpływem alkoholu. Funkcjonariusze za rażące naruszenie przepisów i spowodowanie zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym zatrzymali 50-letniemu mieszkańcowi powiatu inowrocławskiego prawo jazdy. Sprawa trafi do sądu.

(KPP Mogilno)

Komentarze
Ładowanie...