Wizyta licealistów w szubińskim komisariacie policji

Uczniowie klasy o profilu prawno – policyjnym szubińskiego liceum odwiedzili policjantów w nowej siedzibie komisariatu. Dzielnicowi prowadzący spotkanie, rozmawiali z młodzieżą o swojej pracy, a także o procesie rekrutacyjnym do służby w Policji.

Wraz z początkiem bieżącego roku szkolnego, na mocy podpisanego porozumienia, pomiędzy Komendą Powiatową Policji w Nakle nad Notecią, a Liceum Ogólnokształcącym w Szubinie, w szkole powstała klasa o profilu prawno – policyjnym. Zajęcia dla uczniów tej autorskiej klasy prowadzą między innymi policjanci. Młodzież miała już okazję poznać historię Policji, kwestie związane z przemocą w rodzinie, zobaczyć pracę technika kryminalistyki, ale także ćwiczyć policyjną musztrę.

We wtorek (14.02) uczniowie poznali specyfikę pracy dzielnicowego. O swojej służbie opowiadali dzielnicowi sierż. szt. Damian Ziółkowski oraz sierż. szt. Krystian Fojutowski. Policjanci przybliżyli także młodzieży, jak wygląda rekrutacja do policji, począwszy od testu wiedzy, poprzez test sprawnościowy i badania psychologiczne, skończywszy na badaniach lekarskich.
Tym razem lekcja odbyła się, nie jak zazwyczaj w szkole, a w budynku niedawno oddanego do użytku Komisariatu Policji w Szubinie. Prócz zajęć przeprowadzonych przez dzielnicowych, młodzież miała okazję zwiedzić budynek i zobaczyć jak na co dzień pracują policjanci.

źródło: KPP Nakło nad Notecią

Komentarze
Ładowanie...