Działania „Las i woda”

Na terenie gminy Szubin policjanci wspólnie z innymi podmiotami zajmującymi się ochroną terenów leśnych oraz akwenów przeprowadzili działania o nazwie „Las i woda”, których celem było eliminowanie zachowań niezgodnych z prawem.

Nakielscy i szubińscy policjanci razem z funkcjonariuszami nadleśnictwa, straży łowieckiej oraz straży rybackiej na terenie gminy Szubin przeprowadzili działania o nazwie „Las i woda”.
Podczas wspólnych patroli mundurowi kontrolowali tereny leśne oraz akweny znajdujące się na terenie szubińskiej gminy. Sprawdzane były auta przemieszczające się po leśnych duktach pod kątem przestrzegania przepisów drogowych, ale także kradzieży drewna. Funkcjonariusze sprawdzali też pozwolenia na wycinkę drzew, trzeźwość kierowców oraz stan techniczny pojazdów.
Kontrolowane były również zbiorniki wodne pod kątem kłusownictwa oraz miejsca wyznaczone  w lasach do postoju pojazdów i odpoczynku osób odwiedzających, pod kątem dokonywanych zniszczeń.
W trakcie działań przeprowadzono łącznie 22 kontrole pojazdów, wylegitymowano ponad 30 osób oraz skontrolowano 3 wędkarzy. Ujawniono 24 wykroczenia, w tym 3 z ustawy o rybactwie śródlądowym, za które w 20 przypadkach sprawcy zostali ukarania mandatami, a w pozostałych pouczeni.

 

źródło: KPP Nakło nad Notecią

Komentarze
Ładowanie...