Szubin. 30-lecie koła rękodzieła

16 października w sali widowiskowej Szubińskiego Domu Kultury, w otoczeniu pałuckiej sztuki ludowej odbyło się spotkanie z okazji jubileuszu 30-lecia działalności koła rękodzieła w SzDK. Scenografia nie pozostała przypadkowa, gdyż dzięki zajęciom niegdyś prowadzonym przez Panią Jadwigę, obecnie Małgorzatę Bołka, kultywowana jest tradycja wykonywania lokalnych elementów zdobniczych.

W wydarzeniu, którego gospodarzem była Dyrektor Szubińskiego Domu Kultury Alina Gordon udział wzięli Burmistrz Szubina Mariusz Piotrkowski, Przewodniczący Rady Powiatu, a zarazem były dyrektor SzDK Zbigniew Sabaciński, Przewodnicząca Rady Miejskiej Anna Kijowska, Radna Hanna Adamczewska, Prezes Szubińskiego Towarzystwa Kulturalnego Mirosław Rzeszowski, dyrektorzy szkół oraz byli i obecni uczestnicy koła.

Po krótkich wspomnieniach Pani Jadwigi Bołki przyszedł czas, w którym podziękowano jej za wkład w kultywowanie tradycji, rodzinną atmosferę, ale także za przekazany ogrom wiedzy i doświadczeń, który wpłynął na rozwój osobowości możliwy do wykorzystania w życiu osobistym jak i pracy zawodowej.

Jubileusz zakończono rodzinnymi warsztatami. podczas których każdy zainteresowany mógł zmierzyć się lub przypomnieć sobie sposób wykonywania kwiatów pałuckich, pisanek, czy elementów pająka.

(Paweł Pietroń, SzDK)

Komentarze
Ładowanie...