Żnin. Z sądowym zakazem i trzema promilami za kierownicą

Nawet do 5 lat pozbawienia wolności grozi mieszkańcowi gminy Żnin, który został wczoraj zatrzymany przez interweniujących funkcjonariuszy. 33-latek prowadził pojazd osobowy, pomimo, że sąd mu tego zakazał. W dodatku był nietrzeźwy i uderzył w latarnię uliczną.

Wczoraj (30.12.21) około godz. 20.00 dyżurny żnińskiej Policji został powiadomiony o kierującym, który będąc prawdopodobnie pod wpływem alkoholu uderzył swoim pojazdem  w latarnię. Na miejsce natychmiast udali się żnińscy patrolowcy.

Funkcjonariusze we wskazanym miejscu  zastali uszkodzony samochód marki BMW, który znajdował się poza drogą publiczną. Kierujący oddalił się. Jego personalia przekazał policjantom naoczny świadek. Kilka minut później policjanci zastali 33-latka przed drzwiami jego mieszkania. Potwierdził, że kierował samochodem, po czym stracił panowanie nad pojazdem i uderzył w latarnię. Po symptomach i zachowaniu mężczyzny można było wywnioskować, że był pijany. Alkomat wskazał trzy promile alkoholu w jego organizmie. Sprawdzenie w policyjnym systemie wykazało, że mieszkaniec gminy Żnin nie posiadał uprawnień do kierowania, a sąd orzekł wobec niego zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych obowiązujący do lutego 2025 roku.

33-latek został zatrzymany i osadzony w policyjnym areszcie. Dzisiaj (31.12.21) usłyszy zarzuty. Zgodnie z kodeksem karnym grozi mu kara pozbawienia wolności od 3 miesięcy do 5 lat. 

(KPP Żnin)

Komentarze
Ładowanie...