Dzielnicowy z Kcyni przypominał, jak bezpiecznie spędzić ferie

Dzielnicowy z kcyńskiego komisariatu spotkał się z uczniami zespołu szkół w Kcyni i przypominał młodzieży, jak bezpiecznie spędzić ferie zimowe. Nie zabrakło też rozmów o odpowiedzialności prawnej nieletnich i demoralizacji.

W ramach działalności profilaktycznej policjanci powiatu nakielskiego spotykają się z dziećmi i młodzieżą w różnych szkołach na terenie powiatu. Tematyka spotkań dostosowana jest do potrzeb zgłaszanych przez szkoły, a także do obowiązującej pory roku.

W związku z nadchodzącymi feriami asp. szt. Kamil Reiwer, dzielnicowy kcyńskiego komisariatu, spotkał się wczoraj (11.01.22) z młodzieżą w Zespole Szkół Technicznych w Kcyni.

Policjant przeprowadził pogadankę, której tematem przewodnim było bezpieczeństwo w trakcie ferii zimowych. Funkcjonariusz przestrzegał przed niebezpieczeństwami związanymi z wchodzeniem na tzw.: „dzikie lodowiska” i informował, jak bezpiecznie korzystać z uroków zimowej aury.


Nie zabrakło również informacji na temat bezpiecznego poruszania się po drogach, szczególnie w porze wieczorowo – nocnej oraz kwestii związanych z demoralizacją nieletnich oraz odpowiedzialnością prawną, jaką za czyny niezgodne z prawem uczniowie mogą ponieść przed sądem.

(KPP Nakło nad Notecią)

Komentarze
Ładowanie...