Rosja zaatakowała Ukrainę. Do inwazji doszło także z terytorium okupowanego Krymu

. Rosja zaatakowała Ukrainę po rozkazie wydanym przez Władimira Putina. W czwartek nad ranem doszło do ataków rakietowych na infrastrukturę wojskową i lotniska w kilku miastach, w tym w Boryspolu pod Kijowem – przekazał sztab generalny ukraińskich sił zbrojnych. Doniesienia mediów o rosyjskim desancie w Odessie i Mariupolu okazały się nieprawdziwe – przekazały ukraińskie władze.

O 5 rano (4 w Polsce) siły zbrojne Rosji zaatakowały granicę ukraińską w kilku miejscach – podała w czwartek w nocy agencja Interfax-Ukraina.

Ukraińska straż graniczna przekazała, że wojska rosyjskie zaatakowały ukraińską granicę państwową z Rosją i Białorusią. „Atak na jednostki graniczne, patrole graniczne i punkty kontrolne odbywa się z użyciem artylerii, ciężkiego sprzętu i broni strzeleckiej. Do ataku doszło w obwodach ługańskim, sumskim, charkowskim, czernihowskim i żytomierskim, a także z terytorium okupowanego Krymu” – poinformowała. Zdjęcia pojazdów wojskowych, które wyruszyły z terytorium okupowanego Krymu opublikowało MSW Ukrainy w mediach społecznościowych.

Komentarze
Ładowanie...