Powiatowe Targi Pracy i Edukacji w Żninie

W czwartek (06.04) Starostwo i Powiatowy Urząd Pracy w Żninie w partnerstwie z Punktem Pośrednictwa Pracy OHP zorganizowało Powiatowe Targi Pracy i Edukacji. Targi odbyły się w hali sportowej przy I Liceum Ogólnokształcącym im. Braci Śniadeckich w Żninie. Skierowano je do pracodawców, osób bezrobotnych i poszukujących pracy, osób zainteresowanych podnoszeniem kwalifikacji, absolwentów szkół ponadgimnazjalnych, uczniów zainteresowanych stażami i praktykami u pracodawców oraz wszystkich zainteresowanych rynkiem pracy.

Pośrednik opowiadała o zasadach funkcjonowania Punktu Pośrednictwa Pracy. Wyjaśniała kryteria dotyczące wieku, statusu na rynku pracy, poziomu wykształcenia oraz była omawiana zasada bezpłatności i dobrowolności. Młodzież mogła się zarejestrować, wypełniając ankiety poszukującego pracy. Pośrednik pracy przedstawiała aktualne oferty zatrudnienia będące w dyspozycji PPP Żnin. Młodzież korzystała również z możliwości indywidualnych konsultacji z doradcami Mobilnego Centrum Informacji Zawodowej z Bydgoszczy. Dyrektor bydgoskiego Centrum Edukacji i Pracy Młodzieży informowała uczestników targów o ofercie podnoszenia kwalifikacji za pomocą kursów i projektów organizowanych przez Ochotnicze Hufce Pracy. Młodzież i osoby powyżej 25 roku życia uzyskali informacje o możliwości wyjazdu do pracy za granicę w ramach sieci EURES. Reprezentantki stoiska zachęcały również do skorzystania z infolinii i odwiedzenia strony Elektronicznego Centrum Aktywizacji Młodzieży – ECAM. Ponadto swoją ofertę edukacyjną z naciskiem na praktyczną naukę zawodu oraz wsparcie wychowawcze zaprezentował Hufiec Pracy w Bydgoszczy. Reprezentantka bydgoskiego hufca zachęcała do skorzystania z oferty edukacyjnej, przedstawiła zasady rekrutacji na nowy rok szkolny oraz przekazała informacje dotyczące funkcjonowania młodzieży w hufcu. Ponadto można było skorzystać z porad specjalistów z Zakładu Ubezpieczeń Społecznych, Urzędu Skarbowego, skonsultować możliwość uzyskania wsparcia w ramach funduszy europejskich, założyć profil zaufany ePUAP oraz oznakować rower przez policjantów Komendy Powiatowej Policji ze Żnina. W tym roku po raz kolejny można było zapoznać się z ofertą szkół wyższych i policealnych.

Odwiedzający Targi kompleksowo zapoznali się z działalnością jednostek Ochotniczych Hufców Pracy. Każdy zwiedzający stoisko otrzymał pakiet materiałów promocyjno– informacyjnych dotyczących oferty OHP.

 

Autor tekstu: Monika Majewska-Krzyżanowska, pośrednik pracy PPP Żnin

Komentarze
Ładowanie...