Złota rączka dla wągrowieckiego seniora

„Złota rączka” naprawi zawias w drzwiach, wymieni uszczelkę pod umywalką, ale także porąbie drewno, wyreguluje rower lub skopie ogródek. Takie usługi są już dostępne w Wągrowcu i gminie Wągrowiec, korzystać z nich mogą seniorzy, którzy ukończyli 60 lat, przede wszystkim mieszkający samotnie, niesamodzielni, będący w trudnej sytuacji materialnej, a także osoby niepełnosprawne lub długotrwale chore, które nie mogą liczyć na wsparcie bliskich osób. Drobne naprawy domowe i tym podobne usługi od niedawna wykonują dla seniorów pracownicy Spółdzielni Socjalnej „Wspólny Sukces”, której wągrowiecki samorząd jest jednym z udziałowców.

„Złota rączka” będzie odwiedzać osoby, które zgłoszą potrzebę wykonania drobnej usługi wyłącznie w środy, zgodnie z harmonogramem prowadzonym przez spółdzielnię. Usługobiorcy powinni pamiętać, że bezpłatna jest jedynie usługa – materiały niezbędne do jej wykonania seniorzy powinni zakupić wcześniej za własne środki, np. uszczelki lub baterie do wymiany, zawiasy itp. W zakupie tym może pomóc „Złota rączka”.

Aby skorzystać z takiej usługi, wystarczy zadzwonić pod nr tel. 790 208 455. Zgłoszenia będą przyjmowane od poniedziałku do piątku w godzinach od  8:00 do 15:00.

– Mam nadzieję, że nasze usługi poprawią jakość życia osób w starszym wieku, które coraz trudniej sobie radzą w codziennych sytuacjach. Należy jednak pamiętać, że w ramach projektu możemy wykonać ściśle określoną liczbę usług, co oznacza, że po wyczerpaniu przyznanego nam limitu, nie będziemy przyjmować nowych zleceń – mówi Ewa Roman, prezes Spółdzielni Socjalnej „Wspólny Sukces”.

Usługa „Złotej rączki” jest realizowana przez Wspólny Sukces dzięki udziałowi Spółdzielni w projekcie pn. Energia Społeczna realizowanym przez Stowarzyszenie Na Rzecz Spółdzielni Socjalnych w partnerstwie z Ogólnopolskim Związkiem Rewizyjnym Spółdzielni Socjalnych.

(M Wągrowiec)

Komentarze
Ładowanie...