Narkotyki mogły być powodem niezatrzymania się do kontroli

Wysoka kara grozi 21-letniemu mężczyźnie, który zignorował wezwania policjantów do zatrzymania się, a uciekając, popełniał szereg wykroczeń w ruchu drogowym. Okazało się, że powodem takiego zachowania były narkotyki znajdujące się w pojeździe, jazda pod ich wpływem oraz brak prawa jazdy.

W środę w godzinach popołudniowych policjanci żnińskiej drogówki pełnili służbę w miejscowości Ojrzanowo, w trakcie kontroli zauważyli osobowego opla, którego kierowca przekroczył limit prędkości obowiązujący w tym miejscu. Pomimo wydanego przez funkcjonariusza sygnału do zatrzymania, kierujący zlekceważył polecenie i kontynuował jazdę. Mundurowi niezwłocznie udali się za pojazdem używając sygnałów świetlnych i dźwiękowych nakazujących zatrzymanie się, mężczyzna nie stosował się do poleceń funkcjonariuszy, nadal próbując się oddalić. W  tym czasie  mężczyzna popełnił szereg wykroczeń w ruchu drogowym, którymi stwarzał zagrożenie  dla innych uczestników ruchu drogowego. Ostatecznie policjanci uniemożliwili mu ucieczkę poprzez zajechanie drogi, gdy ten próbował zawrócić.

Kierującym okazał się 21-letni mieszkaniec powiatu inowrocławskiego. Po przeszukaniu samochodu policjanci ujawnili w nim woreczek z marihuaną oraz amfetamine, które należały do jednego z pasażerów, również 21-latka.

Młody mężczyzna został sprawdzony narkotesterem na zawartość środków odurzających. Okazało się, że był pod wpływem marihuany. Dodatkowo zabezpieczono krew do badań laboratoryjnych. Po sprawdzeniu w policyjnych systemach okazało się, że nie posiada on prawa jazdy.

21-latek usłyszał już zarzut niezatrzymania się do kontroli drogowej, pomimo użytych sygnałów świetlnych i dźwiękowych, dodatkowo odpowie za liczne wykroczenia drogowe. Grozi mu nawet do 5 lat więzienia oraz zakaz prowadzenia pojazdów. Zarzut posiadania środków odurzający usłyszał  pasażer, jemu grozi do 3 lat pozbawienia wolności. W przypadku potwierdzenia obecności środków odurzających w krwi, mieszkaniec powiatu inowrocławskiego poniesie konsekwencje kierowania pojazdem mechanicznym po zażyciu narkotyków.

(KPP Żnin)

Komentarze
Ładowanie...