Mieszkaniec gminy Kcynia podejrzany o zabójstwo babci i wujka. Zatrzymano go w Żninie

22-letni mieszkaniec gminy Kcynia podejrzewany jest o zabójstwo swoich krewnych. Babci i wujka.

Ciała 75-letiej kobiety i 49-letniego mężczyzny znaleziono w środę (27.07) na jednej z posesji w Stołężynie w gminie Wapno. Makabrycznego odkrycia dokonał krewny ofiar. Policjanci, którzy przybyli na miejsce zajęli się zabezpieczaniem śladów. Jak informował Wasze Radio FM Dominik Zieliński mundurowi nie wykluczali udziału osób trzecich, gdyż śmierć ofiar nastąpiła w sposób nagły.

Pojawiły się fakty, które mogły wskazywać na potencjalnego sprawcę zabójstwa. Dalsze czynności wykrywcze i kolejno zabezpieczane ślady naprowadziły policjantów na 22-letniego mieszkańca gminy Kcynia – bratanka i wnuka ofiary.

przekazał Dominik Zieliński z wągrowieckiej policji.

Zatrzymanie podejrzewanego o zabójstwo odbyło się kilka godzin od momentu znalezienia ciał kobiety i mężczyzny. 22-latek został zatrzymany na terenie Żnina. Jak udało nam się nieoficjalnie dowiedzieć mężczyzna pracował w firmie remontowo-budowlanej prowadzącej prace w Cukrowni Żnin. Następnie doprowadzono go do Komendy Powiatowej Policji w Wągrowcu.

 Dalsze czynności pozwoliły na ustalenie przebiegu zdarzeń i postawienie zarzutu podwójnego zabójstwa. Mężczyzna złożył wyjaśnienia pokrywające się z ustaleniami śledczych.

– dodaje przedstawiciel wągrowieckiej policji.

22-letniemu mieszkańcowi gminy Kcynia grozi dożywocie.

Komentarze
Ładowanie...