Wojewoda Kujawsko-Pomorski rozpoczął społeczną kampanię profrekwencyjną pod hasłem – ,,Jaka Polska taka Europa’’

Zbliżają się wybory do europarlamentu, wybory, które są bardzo ważne, które rozstrzygają o naszej przyszłości. To poprzez wybory w Polsce decydujemy, jaka będzie Europa. Bardzo ważne by osoby, które będą nas reprezentować miały, jak największy mandat społeczny – mówił podczas konferencji prasowej Wojewoda Michał Sztybel.

Kampania internetowa skupi się na następujących tematach przewodnich:

  1. Silna Europa, Bezpieczna Polska
  2. Inwestycje zmieniają Polskę
  3. Europa na wyciągnięcie ręki
  4. Nowoczesne rolnictwo z UE
  5. Polskie firmy na rynku unijnym

Dlaczego głosowanie jest ważne?

Wybory do Parlamentu Europejskiego są niezwykle istotnym wydarzeniem, które wpływa na kształtowanie polityki Unii Europejskiej, a tym samym na nasze codzienne życie. Wspólne decyzje podejmowane na szczeblu europejskim mają realny wpływ na lokalne społeczności, gospodarkę, prawa obywatelskie oraz wiele innych aspektów naszego funkcjonowania w ramach Unii.

Każdy głos oddany w wyborach europejskich pomaga kształtować przyszłość tych kluczowych obszarów.

Głosując, wybieramy swoich reprezentantów do Parlamentu Europejskiego, którzy będą wpływać na legislację i wybór członków Komisji Europejskiej.

Głosowanie ma również bezpośredni wpływ na rozwój naszego regionu, województwa kujawsko-pomorskiego. Środki pozyskane z Unii Europejskiej w dużej mierze przyczyniły się do modernizacji infrastruktury, wsparcia dla lokalnych przedsiębiorstw oraz poprawy jakości życia mieszkańców. Dzięki inwestycjom w infrastrukturę drogową, kolejową
i przemysłową, nasz region stał się bardziej atrakcyjny dla inwestorów i turystów,
co przekłada się na nowe miejsca pracy i lepsze perspektywy rozwoju.

Przez dwadzieścia lat obecności w Unii Europejskiej województwo kujawsko-pomorskie pozyskało z UE łącznie 40 mld zł na realizację 17 000 projektów. PKB regionu wzrosło z 75,4 mld zł do 133,9 mld zł, a PKB per capita z 36,1 tys. zł do 66,5 tys. zł. Bezrobocie rejestrowane spadło z 15,5% do 7,1%.

Głosując, wspieramy demokrację. To wspólne osiągnięcie, za które wszyscy jesteśmy odpowiedzialni. Pamiętajmy, że każdy głos ma znaczenie. Wybory do Parlamentu Europejskiego już 9 czerwca 2024 roku. Dołączmy do milionów Europejczyków
i decydujmy o naszej przyszłości –
zachęca Wojewoda Kujawsko-Pomorski Micha Sztybel.

(materiały prasowe)

Komentarze
Ładowanie...