Skok na wągrowiecką myjnie zgubny dla 32-letniego mieszkańca gminy Kcynia

Policjanci Komendy Powiatowej Policji w Wągrowcu ustalili sprawcę włamania i kradzieży kaset z pieniędzmi w myjni samoobsługowej w tym mieście. Pochodzący z gminy Kcynia mężczyzna, został zatrzymany w jednym z szubińskich hoteli przez policjantów Komisariatu Policji w Szubinie.

Do włamania do urządzeń jednej z wągrowieckich myjni samochodowych doszło w piątek 6 października wczesnym rankiem. Wówczas sprawca, po pokonaniu zabezpieczeń szaf, wyrwał z ich wnętrza kasety z pieniędzmi. Takiej kradzieży dokonał na kilku kolejnych stanowiskach, przez co spowodował straty łącznie na około 3000 złotych.

Pracujący nad sprawą kryminalni z KPP w Wągrowcu wytypowali podejrzanego. Okazał się nim 32-letni mieszkaniec gminy Kcynia. Jednak mężczyzna nie przebywał w swoim miejscu zamieszkania. Tropy wiodły do Szubina. Te ustalenia zostały przekazane policjantom z Komisariatu Policji w Szubinie, którzy również poszukiwali sprawcy włamania, do jakiego doszło w myjni samochodowej w Szubinie tydzień wcześniej.

Dzięki współpracy mundurowych z dwóch powiatów, podejrzany został zatrzymany w miniony wtorek (10.10) w jednym hoteli w gminie Szubin przez policjantów lokalnego komisariatu. Dodatkowo podczas zatrzymania policjanci znaleźli przy nim woreczek strunowy z niewielką ilością amfetaminy. 32-latek usłyszał zarzut kradzieży z włamaniem oraz posiadania środków odurzających. W czwartek (12.10) kryminalni doprowadzili go do prokuratury, gdzie oskarżyciel zdecydował poddać go dozorowi Policji. Mężczyźnie grozi teraz kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

 

źródło: KPP Wągrowiec

Komentarze
Ładowanie...