Kilogram narkotyków ,,zdjęty” z rynku dzięki żnińskim kryminalnym

Grzywna, kara ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności od roku do lat 10 grozi dwóm mieszkańcom gminy Żnin, którzy zostali przyłapani na posiadaniu znacznej ilości narkotyków. Mężczyźni zostali zatrzymani przez żnińskich kryminalnych. Już usłyszeli zarzuty posiadania środków odurzających.

W miniony wtorek (24.10.2017) żnińscy kryminalni przeprowadzili przeszukania mieszkań u dwóch mieszkańców Żnina. Powodem działań policjantów była wcześniej uzyskana informacja, że mogą oni posiadać znaczne ilości narkotyków.
Przeszukanie potwierdziło przypuszczenia mundurowych, bo u 33-latka w pomieszczeniach mieszkalnych i gospodarczych ujawniono szklaną lufkę z suszem roślinnym, w skrytce pod schodami specjalistyczną lampę do uprawy konopi, a w garażu 3 ususzone łodygi konopi.
W tym samym czasie czynności podjęto u 29-letniego żninianina. Tam także kryminalni nie pomylili się, gdyż w miejscu zamieszkania mężczyzny, w pomieszczeniu gospodarczym w ręce mundurowych wpadło 17 sztuk łodyg konopi, duży słoik z suszem roślinnym marihuany, a w samochodzie użytkowanym przez 29-latka – młynek ze śladową ilością marihuany. Zabezpieczono także sprzęt i urządzenia służące do uprawy i pielęgnacji roślin konopi innej niż włóknistej m.in. waga elektroniczna, włącznik czasowy i wentylator.
W związku z ujawnieniem u mężczyzn nielegalnych substancji zostali oni zatrzymani do wyjaśnienia sprawy i trafili do policyjnego aresztu. Wstępne badania zabezpieczonego suszu potwierdziły, że jest to marihuana a jej łączna waga wynosi około jednego  kilograma.
Mężczyźni już usłyszeli zarzuty posiadania znacznej ilości narkotyków i ich  wytwarzania  zgodnie z  ustawą  o przeciwdziałaniu narkomanii. Następnie trafili przed oblicze prokuratora, który  zastosował wobec 33-latka policyjny dozór oraz poręczenie  majątkowe. Natomiast wobec 29-latka zdecydował o 3-miesięcznym areszcie.

Może ci się spodobać również Więcej od autora

Komentarze

Ładowanie...