Spotkanie wigilijne instruktorów Hufca Pałuki

Stało się już tradycją, że instruktorzy Hufca Pałuki spotykają się w okresie przedświątecznym na uroczystej, mundurowej zbiórce, aby podzielić się opłatkiem, złożyć sobie życzenia i podsumować rok pracy harcerskiej. W tym roku zbiórkę wigilijną organizowało środowisko harcerskie w Łabiszynie. Spotkanie obyło się w Zespole Szkół przy ulicy Nadnoteckiej 19 grudnia.

Instruktorzy na początku obejrzeli przedstawienie pod tytułem „1 – 0 dla nieba”. Dla wielu z nich było to duże zaskoczenie, gdyż inscenizacja była bardzo nowoczesna. Jednak wszystkim bardzo się podobała. Aktorami byli harcerze z 4 Drużyny Harcerskiej w Łabiszynie, a reżyserem przedstawienia była dh. pwd. Kamila Katka, której pomagał dh Michał Mrugowski i dh phm. Marcin Bajek.

Po przedstawieniu druhna komendant Hufca Pałuki hm. Alicja Przybyłowicz zabrała głos i poprosiła zebranych o uczczenie minutą ciszy niedawno zmarłą byłą komendantkę Chorągwi Kujawsko-Pomorskiej dh. hm. Lucynę Andrysiak. Następnie złożyła wszystkim zebranym instruktorom świąteczne życzenia oraz krótko podsumowała mijający rok. Na koniec wystąpienia zebrani zostali zaskoczeni po raz drugi – wszyscy otrzymali miły upominek, czyli zestaw długopis i ołówek automatyczny z logo hufca.

Po części oficjalnej rozpoczęły się miłe rozmowy przy kawie i ciastku, które również były fundowane przez Komendę Hufca. W czasie luźnych rozmów druhny z Piechcina i Barcina wystąpiły z inicjatywą zagrania kilku kolęd. Koncert zrobił duże wrażenie na wszystkich uczestnikach. Należy podkreślić, że gitarzystki nauczyły się sztuki gry na tym instrumencie podczas kursu gitarowego, który został zorganizowany w ramach projektu z Funduszu Inicjatyw Obywatelskich.

Instruktorzy z Łabiszyna dziękują dh. Maciejowi Banasiowi, który koordynował całe przedsięwzięcie.

 

Tekst: phm. Marcin Bajek

Zdjęcia: dh. Magdalena Bartylak

Komentarze
Ładowanie...