Barcin. Okradli kolegę “od kieliszka”

Zarzut kradzieży usłyszeli w minioną sobotę dwaj bracia z gminy Barcin, którzy skradli z mieszkania pokrzywdzonego 50-calowy telewizor. Policjanci odzyskali i zabezpieczyli utracony sprzęt. Rodzeństwo czeka teraz proces w sądzie. Jednak nie zasiądą wspólnie na ławie oskarżonych, ponieważ jeden z nich jest nieletni.

Do zdarzenia doszło w piątek (22.12.17) w godzinach wieczornych na terenie gminy Barcin. Wówczas dyżurny żnińskiej komendy policji został powiadomiony przez 55-letniego mężczyznę o kradzieży telewizora. Na miejsce skierował patrol. Jednak pokrzywdzony nie otwierał drzwi.

Koleją próbę kontaktu z pokrzywdzonym mundurowi podjęli następnego dnia rano. W rozmowie z mężczyzną ustalili, że poprzedniego wieczoru spotkał się z trzema znajomymi w swoim mieszkaniu. Spożywali wspólnie alkohol. Około 22.00 opuścili jego mieszkanie. Jednak po kilku minutach dwaj bracia wrócili. Wykorzystując fakt, że pokrzywdzony był pod działaniem alkoholu i nic nie mógł zrobić, zabrali z jego mieszkania 50-calowy telewizor marki Sony.

Policjanci udali się do miejsca zamieszkania rodzeństwa. Tam ich zatrzymali. Na wezwanie do wydania skradzionego sprzętu, 16-latek wskazał miejsce jego ukrycia. Telewizor został zabezpieczony przez funkcjonariuszy.

Jeszcze tego samego dnia (23.12.17) bracia usłyszeli zarzut kradzieży. 16-latek został przesłuchany w obecności matki. III Wydział Rodzinny i Nieletnich Sądu Rejonowego w Szubinie rozstrzygnie jakie poniesie konsekwencje. Natomiast 18-latkowi zgodnie z kodeksem karnym grozi kara pozbawienia wolności od 3 miesięcy do 5 lat.

 

źródło: KPP Żnin

Może ci się spodobać również Więcej od autora

Komentarze

Ładowanie...