Rosomak na Pikniku Militarnym

Otrzymaliśmy potwierdzenie, że 4 marca podczas Wągrowieckiego Pikniku Militarnego pojawią się żołnierze z Centrum Szkolenia Wojsk Lądowych w Poznaniu, którzy zaprezentują Kołowy Transporter Opancerzony „Rosomak”!

Parking przy Urzędzie Miejskim w niedzielę (4 marca) przekształci się na kilka godzin w obóz wojskowy, na którym pojawią się fani militariów i grupy rekonstrukcyjne. Ozdobą tego wydarzenia będzie prezentacja „Rosomaka” oraz innego sprzętu wojskowego.

Na pikniku nie zabraknie też innych atrakcji – parku linowego oraz strzelnicy – które zorganizują członkowie wągrowieckiej grupy ZS „Strzelec”, a także kuchni polowej.

O godz. 12:00 wystartuje wyjątkowy bieg: „Tropem Wilczym. Bieg Pamięci Żołnierzy Wyklętych”, na który nadal można się zapisywać.

Każda osoba, która skutecznie zapisze się do biegu (opłaci wpisowe 10 zł), otrzyma pamiątkową koszulkę, medal oraz ciepły posiłek. Trasa biegu prowadzić będzie wzdłuż promenady nad Jeziorem Durowskim i wynosić będzie 1963 metry.

Zapraszamy na teren parkingu przy Urzędzie Miejskim w Wągrowcu na Wągrowiecki Piknik Militarny w niedzielę (4 marca) w godz. od 10:00 do 14:00.

Szczegóły dotyczące pikniku możecie śledzić w naszym „Wydarzeniu” na profilu Facebook.

Organizatorami pikniku są Urząd Miejski w Wągrowcu oraz ZS „Strzelec” RP oddział Wągrowiec. Patronat medialny nad wydarzeniem objęło Wasze Radio FM.

Przypominamy, że „Wągrowiecki Piknik Militarny” jest organizowany w ramach obchodów Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych.

 

źródło: Wagrowiec.eu

Komentarze
Ładowanie...