„Trzeźwy kierujący” jednak nie do końca okazał się trzeźwy

W poniedziałek na drogach powiatu żnińskiego mundurowi prowadzili działania pod kryptonimem „Trzeźwy Kierujący”. Wykonali łącznie 903 sprawdzenia stanu trzeźwości. W dwóch przypadkach kontrola zakończyła się zatrzymaniem prawa jazdy bo kierujący byli nietrzeźwi.

W poniedziałek (12.03.18) funkcjonariusze z Komendy Powiatowej Policji w Żninie prowadzili na drogach powiatu żnińskiego działania pod kryptonimem „Trzeźwy Kierujący”. Ich głównym celem było eliminowanie tych kierujących, którzy wsiedli za kierownicę pomimo, iż wcześniej pili alkohol.

W działaniach wzięło udział 21 policjantów, którzy przeprowadzili łącznie 903 kontrole trzeźwości. Jak się okazało, nie wszyscy byli trzeźwi.

Około godziny 6.00 w Janowcu Wielkopolskim na ul. Gnieźnieńskiej funkcjonariusze zatrzymali 24-letniego mieszkańca gminy Janowiec Wielkopolski, który kierował samochodem marki VW Golf. Sprawdzenie alkomatem wskazało ponad 0,8 promila alkoholu w jego organizmie.

Następnie około godziny 7.00 w Barcinie na ul. Powstańców Wielkopolskich mundurowi zatrzymali 36-letniego mieszkańca gminy Barcin, który kierował samochodem marki VW Polo. Kierujący miał ponad 1,2 promila alkoholu w wydychanym powietrzu.

Obydwóm kierującym policjanci zatrzymali uprawnienia do kierowania. Teraz czeka ich proces w sądzie i dotkliwa kara. Za kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości grozi do 2 lat pozbawienia wolności. Ponadto  sąd obligatoryjnie orzeka zakaz prowadzenia pojazdów w granicach  od 3 do 15 lat a także świadczenie pieniężne nie mniejsze niż 5000 zł.

 

źródło: KPP Żnin

Komentarze
Ładowanie...