Konflikt o wynagrodzenia ratowników medycznych w Wągrowcu. Interweniuje starosta Kranc

Dyrektor Szpitala Powiatowego w Wągrowcu ma nie lada problem. Po tym jak obciął wynagrodzenia ratowników medycznych pracownicy się zbuntowali. Z 700 złotych dodatku do pensji otrzymują zaledwie 200. Ratownicy grożą, że odejdą z pracy, a dyrektor usprawiedliwia się oszczędnościami.

W sprawie postanowił interweniować organ prowadzący szpital, czyli starosta Tomasz Kranc. Z jego inicjatywy w piątek popołudniu w gabinecie starosty odbyło się spotkanie dotyczące tematu dodatków do pensji ratowników medycznych pracujących w ZOZ-ie w Wągrowcu i związanego z tym zagrożenia funkcjonowania ratownictwa medycznego w Powiecie Wągrowieckim.

W spotkaniu ze starostą udział wzięli dyrekcja ZOZ-u oraz przedstawiciele ratowników medycznych. Celem spotkania było wypracowanie kompromisu, który zapewni bezpieczeństwo mieszkańcom Powiatu Wągrowieckiego. W wyniku rozmów uzgodniono, by wynagrodzenia od 1 lipca 2018 r. nie były niższe od obecnych, naliczanych wg zasad określonych w aktualnym regulaminie wynagrodzeń oraz by wynagrodzenie oraz jego składowe dostosować do aktualnych przepisów prawnych.


Na 30 kwietnia ustalono termin kolejnego spotkania. Do tego czasu będą podejmowane bezpośrednie rozmowy między ratownikami medycznymi i dyrekcją ZOZ w Wągrowcu.


Dzień Dobry TVN/x-news

Komentarze
Ładowanie...