Płonie wysypisko śmieci pod Mogilnem. Okoliczne gminy w niebezpieczeństwie!

W miejscowości Wszedzień pod Mogilnem płonie wysypisko śmieci. To kolejny taki przypadek w kraju w ostatnim czasie. Władze apelują o zamykanie okien, bo dym jest trujący!

20 zastępów straży pożarnej walczy z pożarem wysypiska w Wszedniu. Sytuacja na miejscu jest bardzo trudna. z płonącego składowiska śmieci wydobywa się czarny, żrący dym. Ten może być również niebezpieczny dla okolicznych mieszkańców. Część ewakuowała się na własną rękę, inni powinni zamknąć okna. Jak informują strażacy żrący dym kieruje się w stronę Bydgoszczy. Zagrożeni są również mieszkańcy okolicznych gmin. Niebezpieczny dym po godzinie 22.00 dotarł już nad teren gminy Żnin, Gąsawa i Dąbrowa. Również mieszkańcy tych gmin powinni pozamykać okna.

Proszę pozostać w domu i pozamykać okna. Polskę ogarnia fala wypalania wysypisk śmieci. Katastrofa, na 10 lat skażona będzie ziemia. – napisał na swoim profilu na facebooku doktor Wojciech Szczęsny.

Jak informuje portal CMG24.pl w Wszedniu zostanie podstawiony autokar, którym będą mogli ewakuować się mieszkańcy tej miejscowości.

Komentarze
Ładowanie...