Hybryda na LPG – czy warto?

Auta z napędem hybrydowym są uważane za jedne z najbardziej oszczędnych i ekologicznych z dostępnych na rynku. Czy jest możliwe obniżenie kosztów benzyny dzięki zastosowaniu dodatkowych rozwiązań? Jak i gdzie to zrobić? Dowiesz się tego z naszego artykułu!

Hybryda – co to takiego

Zacznijmy od tego, czym jest hybryda. Na rynku znajdziemy kilka rodzajów tego silnika, działający w odrobinę odmienny sposób, jednak ogólnie rzecz biorąc jest to auto, które posiada dwa źródła „paliwa” – benzynę i energię elektryczną.

Dwa połączone ze sobą silniki – hybrydowy i elektryczny, stanowią dwa źródła napędu dla auta. Hybryda może poruszać się z użyciem jednostki spalinowej, hybrydowej, albo obu na raz.

Jest to idealne auto do miasta, ponieważ częste hamowanie, ładuje umieszczony w aucie pojemny akumulator, dzięki temu „jedziesz za darmo”.

Budowa silnika jest pozornie skomplikowana, jednak samochód nie posiada skomplikowanej budowy i kosztownych w wymianie części. Auta z silnikiem hybrydowym uważane są są długowieczne i mało awaryjne.

Dodatkowo, poruszanie się takim samochodem jest rozwiązaniem ekologicznym, w porównaniu do samochodów zasilanych ropą czy samą benzyną. Ograniczone wydzielanie spalin wpływa pozytywnie na przyszłość naszej planety.

Hybryda z LPG – wykorzystaj największe atuty

Napęd hybrydowy i na gaz uchodzą za najbardziej ekologiczne i ekonomiczne. Dlatego zamontowanie gazu w silniku hybrydowym pozwala jeszcze bardziej obniżyć koszty.

Pisaliśmy, że hybryda to idealne auto do miasta. Mało pali, jest wystarczająco dynamiczne. W trasie jednak koszty paliwa są tylko odrobinę niższe od Diesla. Co więc zrobić, żeby zaoszczędzić również w trasie i wciąż podróżować ekologicznie?

To proste, wystarczy założyć gaz. Mogłoby się wydawać, po co gaz w tak nowoczesnym aucie i przy skomplikowanym silniku? Ano po to, żeby jeździło nam się ekonomicznie i wygodnie.

Przy dłuższych trasach, warto skorzystać z instalacji gazowej, która pomoże nam obniżyć koszty do minimum. Rzadkie hamowanie, nie ładuje akumulatora, a wysokie obroty zwiększają spalanie. Aby długie podróże były mniejszym obciążeniem, warto założyć instalację LPG, która pozwoli na używanie najtańszego na rynku paliwa.

Dodatkowo, najczęściej w samochodach z tym silnikiem, można zamontować butlę o dużej pojemności, więc rzadziej odwiedzisz stację benzynową.

Jak więc dobrze założyć instalację LPG w aucie z silnikiem hybrydowym?

Zakładanie LPG w aucie z napędem hybrydowym

Samochody z silnikiem hybrydowym są kosztownym wydatkiem, dlatego wybierając warsztat, w którym założymy instalację gazową, warto dobrze się zastanowić. Ważne, żeby było to miejsce, w którym pracują doświadczeni fachowcy, z pasją podchodzący do swojej pracy.

Miejsce, cieszące się dobrą opinia klientów i posiadające wysokiej jakości sprzęt. Taki warsztat, to Auto Gaz Wiry, mieszczący się w Wirach pod Poznaniem.

W tym warsztacie możesz założyć instalacje gazową, nie tylko dla auta z silnikiem hybrydowym, ale i dla innych modeli. Każde auto przed podjęciem działań jest sprawdzane przez fachowców i dopiero na podstawie tego działania dobierany jest optymalny rodzaj instalacji. Więcej szczegółów na temat warsztatu w Wirach znajdziesz na stronie: www.autogazwiry.pl/instalacja-lpg

Jeżeli jesteś posiadaczem auta z napędem hybrydowym lub dopiero szukasz samochodu Twoich marzeń, zastanów się nad połączeniem hybrydy z LPG. To rozwiązanie stosuje w swoich najnowszych modelach Toyota, widząc zalety nie tylko dla portfela kierowców, ale i dobra naszej planety. Skorzystaj i Ty!

 

Komentarze
Ładowanie...