Uczniowie kcyńskiej podstawówki na spotkaniu z dzielnicowym

Asp. szt. Robert Sadowski z kcyńskiego komisariatu przeprowadził spotkanie profilaktyczne dotyczące miedzy innymi bezpieczeństwa dzieci podczas nadchodzących wakacji. Odbiorcami spotkania byli uczniowie Szkoły Podstawowej w Kcyni.

W ramach prowadzonej działalności profilaktycznej dzielnicowy z Komisariatu Policji w Kcyni, asp. szt. Robert Sadowski, przeprowadził zajęcia dla uczniów miejscowej szkoły podstawowej.

Zajęcia przeprowadzono dla dzieci z różnych grup wiekowych, dlatego też ich tematyka była różnorodna, a tematem przewodnim spotkania było bezpieczeństwo.

Dzieci usłyszały wiele informacji na temat bezpieczeństwa pieszych i przepisów dotyczących poruszania się pieszych po drogach. Mowa była między innymi o konieczności wyposażania się w elementy odblaskowe, które zwiększają bezpieczeństwo pieszych szczególnie poruszających się po drogach w porze wieczorowo – nocnej. Przypomniane zostały także zasady poruszania się pieszych po drogach oraz zachowania  wobec kierowców aut. Nie zabrakło również informacji na temat przepisów, które winni przestrzegać rowerzyści.

Kolejną kwestią, o jakiej opowiadał dzielnicowy były zasady, które powinny przestrzegać dzieci podczas kontaktów z nieznajomymi, ze zwróceniem uwagi na „przyjaciół” poznanych za pośrednictwem sieci internetowej. Asp. szt. Sadowski przypominał, że Internet wykorzystują także ludzie nieuczciwi, których zamiary mogą okazać się różne. Policjant przypominał, żeby dzieci nie ufały poznanym w ten sposób osobom, a o swoich wątpliwościach i nowych znajomościach informowały rodziców.

Ponieważ niebawem wakacje, nie zabrakło także rad, jak je spędzić bezpiecznie. Mundurowy przypominał też, jakie są numery alarmowe poszczególnych służb i informował, w jakich sytuacjach należy z nich korzystać. Mowa była również o specjalistycznych służbach ratunkowych tj.: WOPR, TOPR i GOPR oraz sytuacjach, w których należy te służby wzywać.

 

źródło: KPP Nakło nad Notecią

Komentarze
Ładowanie...