O bezpieczeństwie rozmawiał dzielnicowy z dziećmi w Szkole Podstawowej w Laskownicy

Wczoraj (13.06.18) w Szkole Podstawowej w Laskownicy zajęcia profilaktyczne dla uczniów klas I-VII przeprowadził dzielnicowy, asp. Bartosz Królczyk. Dzieci i młodzież rozmawiała z policjantem na temat bezpieczeństwa podczas nadchodzących wakacji oraz odpowiedzialności prawnej nieletnich i dopalaczach.

W Szkole Podstawowej w Laskownicy gościł wczoraj (13.06.18) dzielnicowy, asp. Bartosz Królczyk. Celem wizyty mundurowego w szkolnych murach było przeprowadzenie pogadanek profilaktycznych dla uczniów.

Tematyka zajęć była dostosowana do grup wiekowych. Dzieci z młodszych klas rozmawiały z policjantem na temat bezpieczeństwa w związku ze zbliżającymi się wakacjami. Asp. Królczyk zwrócił uwagę, jak ostrożne powinny być dzieci, kiedy pomagają rodzicom w pracach polowych, omówił też zagrożenia, jakie mogą się pojawić w przypadku, kiedy zarówno dzieci, jak i rodzice nie przestrzegają podstawowych zasad bezpieczeństwa.

Mowa była także o bezpiecznym spędzaniu czasu wolnego nad wodą, szczególnie na niestrzeżonych kąpieliskach i w miejscach gdzie wypoczywa bardzo wiele osób. Policjant przestrzegał też przed zawieraniem bliższych znajomości z przygodnie poznanymi osobami, które mogą chcieć popełnić na szkodę dzieci przestępstwo.

Asp. Królczyk omówił również zasady bezpiecznego i zgodnego z przepisami korzystania z dróg przez pieszych. Przypomniał, w jakich miejscach należy przechodzić przez jezdnię, a w jakich nie, omówił, jak pieszy powinien zachowywać się na drodze, zwracając uwagę na bardzo ważne dla bezpieczeństwa elementy odblaskowe na ubraniach.

Uczniowie klas starszych usłyszeli wiele informacji na temat odpowiedzialności prawnej nieletnich za popełniane czyny karalne, a także na temat uzależnień ze szczególnym naciskiem na problematykę dopalaczy i niebezpieczeństw wynikających z ich zażywania.

 

źródło: KPP Nakło nad Notecią

Komentarze
Ładowanie...