Łabiszyn. Nietrzeźwy motorowerzysta usłyszał szereg zarzutów

Poważne konsekwencje grożą 17-latkowi z gminy Łabiszyn, który w sobotnią noc popełnił szereg wykroczeń kierując motorowerem. Podczas przeprowadzonej kontroli drogowej okazało się, że mężczyzna jest nietrzeźwy. Ponadto znieważył i naruszył nietykalność cielesną interweniujących policjantów.

W minioną sobotę (23.06.18) barcińska „patrolówka” kilkanaście minut po północy na terenie gminy Łabiszyn, zauważała dwóch mężczyzn, którzy poruszali się motorowerem bez włączonych świateł. Dodatkowo mężczyźni nie korzystali z kasków ochronnych.

Funkcjonariusze zatrzymali ich do kontroli. Wówczas okazało się, że 17-letni kierowca nie posiada wymaganych podczas kontroli dokumentów (dowodu rejestracyjny i polisy OC) ani uprawnień do kierowania motorowerem. Ponadto obydwaj byli pod wpływem alkoholu, który wcześniej razem spożywali. Kierowca miał ponad 1,5 promila alkoholu w organizmie i w związku z tym został zatrzymany. Łabiszynianin będąc niezadowolonym z tego faktu, znieważył interweniujących funkcjonariuszy oraz naruszył ich nietykalność cielesną.

17-latek noc spędził w policyjnym areszcie. Po wytrzeźwieniu usłyszał zarzuty. Za popełnione przestępstwa zgodnie z kodeksem karnym grozi mu wysoka grzywna, kara ograniczenia wolności alko pozbawienia wolności do lat 3. Musi się liczyć również z zakazem prowadzenia pojazdów na okres nie krótszy niż 3 lata. Natomiast za popełnione wykroczenia zostanie sporządzony wniosek o ukaranie do sąd.

 

źródło: KPP Żnin

Komentarze
Ładowanie...