Dwóch nietrzeźwych kierujących zatrzymanych jednej nocy

W poniedziałkową noc żnińska „patrolówka” zatrzymała dwóch kierowców, którzy znajdowali się pod wpływem alkoholu. Jeden z nich miał ponad 1,2 promila alkoholu w organizmie. Drugi odmówił sprawdzenia alkomatem. Za kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości grozi kara do dwóch lat pozbawienia wolności.

W poniedziałek (25.06.18) około godz. 0.30 policjanci ogniwa patrolowo – interwencyjnego w Żninie na ul. Żytniej zatrzymali do kontroli kierującego pojazdem marki Renault, który poruszał się bez włączonych świateł mijania. Podczas legitymowania okazało się, że mężczyzna nie posiada żadnych dokumentów oraz czuć od niego alkohol. Obecność alkoholu w organizmie potwierdziło urządzenie kontrole. Jednak mieszkaniec gminy Żnin odmówił sprawdzenia stanu trzeźwości na urządzeniu procesowym. Z związku z powyższym od 26-latka została pobrana krew do badań laboratoryjnych.

Następnie około godz. 4.30 w Żninie na ul. 1-go Stycznia funkcjonariusze zatrzymali do kontroli osobowego volkswagena. Sprawdzenie na alkomacie wykazało, że 26-letni mieszkaniec gminy Janowiec Wielkopolski miał ponad 1,2 promila alkoholu w organizmie. Policjanci zatrzymali jego prawo jazdy.

Zachowanie obydwóch mężczyzn oceni sąd. Za kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości grozi kara grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności do lat 2 oraz świadczenie pieniężne na rzecz Funduszu Pomocy Pokrzywdzonym oraz Pomocy Postpenitencjarnej w kwocie nie mniejszej niż 5000 złotych. Muszą się również liczyć z zakazem kierowania pojazdami na okres nie krótszy niż 3 lata.

Za wykroczenia popełnione przez żninianina zostanie sporządzony wniosek o ukaranie do sądu.

 

źródło: KPP Żnin

Komentarze
Ładowanie...