Burmistrz Żnina o powrocie sportów motorowodnych: – Wystarczyło powiedzieć „przepraszam”

W weekend z Żninie odbędą się zawody motorowodne. Zawodnicy będą mierzyć się ze sobą m.in. podczas Motorowodnych Mistrzostw Europy w klasach O-700 i GT-15.

O powrocie do Żnina sportów motorowodnych w środę (27.06) w studiu Waszego Radia FM opowiadali Robert Luchowski i Paweł Sikora, dyrektor wydziału Turystyki, Promocji i Rozwoju Gminy Żnin. Pierwsze pytanie, które padło podczas audycji dotyczyło organizacji imprezy po długoletniej przerwie. Robert Luchowski przyznał, że – Pierwsza trudność, która była do pokonania to odbudowanie zaufania tych, którzy te zawody przyznają. (…) Wystarczyło słowo „przepraszam”. Rozstanie (Polskiego Związku Motorowodnego – przyp. red.) ze Żninem odbyło się w niekoniecznie grzecznych warunkach.

Zdaniem włodarza Żnina sporty motorowodne mogły powrócić do grodu Śniadeckich m.in. dzięki stworzeniu infrastruktury nad Małym Jeziorem Żnińskim. To ona pomogła przekonać Związek do organizacji zawodów motorowodnych w Żninie. Jednocześnie Robert Luchowski żałuje, że Mistrzostwa Świata po zakończeniu ich rozgrywania w Żninie trafiły do Chodzieży. Burmistrz Luchowski nie wyklucza jednak, że miasto będzie starało się odzyskać te zawody w kolejnych latach.

Całą audycję można odsłuchać TUTAJ

Komentarze
Ładowanie...