Na wodzie, pod wodą i z powietrza. Tak wyglądają dziś poszukiwania zaginionych nastolatków w Wąsoszu

Od wczesnych godzin rannych policjanci wspólnie z innymi służbami poszukują dwóch nastolatków, którzy w poniedziałek zaginęli w jeziorze w Wąsoszu. W działania włączyli się policjanci z Komisariatu Wodnego Policji w Poznaniu ze specjalistycznymi psami.

Policjanci, wspólnie z innymi służbami nie ustają w poszukiwaniach na jeziorze w Wąsoszu, gdzie w poniedziałek zaginęło dwóch nastolatków. To już trzeci dzień działań służb. Obecnie, oprócz policjantów, na miejscu pracują także strażacy z Poznania i Bydgoszczy, w tym także płetwonurkowie, WOPR z Kruszwicy, Włocławka oraz Żnina.

Od rana na jeziorze pracują także policjanci z Komisariatu Wodnego Policji w Poznaniu z psami wyszkolonymi do poszukiwania w wodzie zapachów zwłok, a także policjanci z Komendy Wojewódzkiej Policji w Bydgoszczy z dronem.

Przypomnijmy, że chodzi o dwóch mieszkańców gminy Szubin w wieku 16 i 17 lat. Ten pierwszy podczas kąpieli źle się poczuł i jego kolega próbował mu pomóc. Obaj po chwili zginęli z pola widzenia trzeciego z nastolatków, z którym wcześniej pływali rowerem wodnym. Ostatni z chłopców zdołał dopłynąć do brzegu i wtedy zawiadomiono służby ratunkowe.

Jak dotąd poszukiwania nie przyniosły spodziewanych rezultatów.

 

(M. Januchowski, J.Andrzejewska, KPP Nakło nad Notecią)

Komentarze
Ładowanie...