85. rocznica odkrycia osady w Biskupinie uczczona przez Google

Firma Google uczciła w sposób dla siebie charakterystyczny 85. rocznicę odkrycia osady w Biskupinie. Dziś w wyszukiwarce możecie zobaczyć okazjonalne logo, czyli Doodle.

„Dziś Google Doodle poświęcone jest odkryciu, którego wagi nie sposób przecenić. Na początku lat trzydziestych XX wieku w okolicach Biskupina rozpoczęto prace melioracyjne, w skutek których w 1933 roku poziom wody zarówno w Jeziorze Biskupińskim dość znacznie opadł. Na półwyspie biskupińskim, który był wtedy dwuhektarowym bezdrzewnym kawałkiem podmokłej gleby, pojawiły się dość dobrze widoczne pozostałości tajemniczych, drewnianych konstrukcji…” – pisze na swojej stronie internetowej Muzeum Archeologiczne w Biskupinie.

Od czasu odkrycia skansen w Biskupinie znacząco się rozrósł. To w związku z prowadzonymi badaniami archeologicznymi i staraniom o nowe rekonstrukcje byłego już dyrektora Wiesława Zajączkowskiego. Zwiedzający mogą zobaczyć: obozowiska łowców i zbieraczy epoki kamienia, osady pierwszych rolników, osady obronnej ludności kultury łużyckiej i wioskę wczesnopiastowską.

Komentarze
Ładowanie...