Muzeum Archeologiczne w Biskupinie zaprasza na wystawę „Nieoczywiste. Przedmioty wyobrażone”

Serdecznie zapraszamy na wystawę czasową pt. „Nierzeczywiste. Przedmioty wyobrażone”, której wernisaż odbędzie się 9 listopada 2018 roku o godzinie 13.00.

Wystawa dostępna będzie od 9 listopada 2018 do kwietnia 2019 roku. W roku akademickim 2017/2018 studenci II Interdyscyplinarnej Pracowni Rysunku Uniwersytetu Artystycznego w Poznaniu we współpracy ze studentami i wykładowcami Instytutu Archeologii Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu podejmowali tematy związane z historią, archeologią i pamięcią. Już pierwsze miesiące wspólnych działań pokazały, jak wiele zagadnień stanowi płaszczyznę wspólnych zainteresowań i otwiera przestrzeń do dyskusji; jak wciągająca i inspirująca jest podróż w przeszłość, zwłaszcza gdy wyruszamy w nią zaopatrzeni w instrumenty naukowe i otwartą wyobraźnię.

Prezentowana w Muzeum Archeologicznym w Biskupinie wystawa „Nierzeczywiste. Przedmioty wyobrażone” to już piąta odsłona podejmowanego tematu, będąca wyborem najciekawszych prac dotyczących archeologii, powstałych w roku akademickim 2017/2018 w II Interdyscyplinarnej Pracowni Rysunku. Wśród prezentowanych realizacji znajdują się przede wszystkim obiekty, ale także filmy wideo, rysunki i fotografie; prace nie tylko zrealizowane w różnym medium, ale także w odmienny sposób podejmujące temat przeszłości, pamięci, artefaktów.

O wystawie i projekcie w studiu Waszego Radia FM opowiadały Joanna Witulska z Muzeum Archeologicznego w Biskupinie oraz prof. Anna Tyczyńska z II Interdyscyplinarnej Pracowni Rysunku Uniwersytetu Artystycznego w Poznaniu.

źródło: Muzeum Archeologiczne w Biskupinie

Komentarze
Ładowanie...