Groźnie wyglądająca kolizja

Do groźnie wyglądającego zdarzenia drogowego doszło w piątek na drodze wojewódzkiej nr 251 pomiędzy Murczynem a Żninem. Uczestniczyły w nim trzy samochody osobowe. Na szczęście uczestnicy nie odnieśli poważniejszych obrażeń.

Do zdarzenia doszło w piątek (07.12.18) około godz. 17.00 na drodze wojewódzkiej nr 251 pomiędzy Murczynem a Żniniem. Funkcjonariusze, którzy zostali skierowani na miejsce, zastali dwa uszkodzone samochody na jezdni oraz trzeci leżący na dachu w przydrożnym rowie. W toku podjętych czynności ustalili, że 24-letni kierujący mazdą nie zachował bezpiecznej odległości od poprzedzającego pojazdu i najechał na tył samochodu marki Opel Mokka, którego z kolei kierująca na skutek siły uderzenia straciła panowanie nad pojazdem, zjechała na przeciwległy pas ruchu i zderzyła się z jadącym z kierunku przeciwnego pojazdem marki BMW. Dwie osoby zostały przetransportowane do szpitala. Na szczęście nie odniosły poważniejszych obrażeń, pomimo, że cała sytuacja wyglądała bardzo groźnie.   

Droga w miejscu zdarzenia była nieprzejezdna przez około 3 godziny. Policjanci wyznaczyli objazdy. Mieszkaniec gminy Wągrowiec, który spowodował kolizję, był trzeźwy. Za popełnione wykroczenie został ukarany mandatem i punktami karnymi.  

Policjanci apelują do kierowców, aby zwracali uwagę na stan nawierzchni i dostosowywali prędkość do zmieniających się warunków atmosferycznych. 

źródło: KPP Żnin

Komentarze
Ładowanie...