Szubiński „ogólniak” otworzył swoje drzwi dla przyszłych uczniów

21 i 22 marca w I Liceum Ogólnokształcącym im. Stanisława Wyspiańskiego w Szubinie odbyły się tradycyjne drzwi otwarte.


Spotkanie z przyszłymi licealistami rozpoczęło się od części oficjalnej w auli szkoły. Gości powitała dyrektor szkoły, Elżbieta Kłosowska-Hilscher, która omówiła zaplanowane na kolejny rok kierunki kształcenia: klasę prawno-policyjną, biologiczno-medyczną oraz ogólną. Uczniowie zaprezentowali także film przedstawiający nie tylko profile kształcenia, ale także koła zainteresowań, osiągnięcia uczniów, wyniki matury oraz realizowane w szkole projekty w ramach programu Erasmus+. Na spotkaniu obecni byli również przedstawiciele Komendy Powiatowej Policji w Nakle nad Notecią i Komisariatu Policji w Szubinie , ponieważ klasy prawno-policyjne istniejące w szkole objęte są patronatem KPP w Nakle nad Notecią.


W trakcie wędrówki po szkole gimnazjaliści mogli obejrzeć sale lekcyjne oraz salę gimnastyczną, wziąć udział w warsztatach chemicznych oraz rozwiązywać zadania dotyczące historii szkoły w systemie Kahoot. W pracowni języka niemieckiego rozwiązywali ćwiczenia językowe z wykorzystaniem ipadów, w pracowni języka angielskiego natomiast obejrzeli wystawę ilustrującą współpracę międzynarodową szkoły w ramach programu Erasmus+. W pracowni informatycznej obejrzeć można było pokaz robotów przygotowany przez szkolne koło robotyczne.
Uczniowie mogli także sprawdzić swoje umiejętności strzeleckie na multimedialnej strzelnicy.


Drużyna sanitarna zaprezentowała pokaz pierwszej pomocy przedmedycznej a w sali gimnastycznej obejrzeć można było umiejętności uczniów grupy policyjnej – wraz z instruktorem zaprezentowali pokaz samoobrony z elementami technik interwencji. Absolwent szkoły zaś, Tomasz Giza, trener personalny, zademonstrował cykl ćwiczeń rozwijających wybrane partie mięśni.


Na koniec można było zobaczyć salę rozpraw sądowych, o którą wzbogaciła się w tym roku szkoła. Sala ta wykorzystywana jest przez klasę prawno-policyjną na symulacje rozpraw sądowych.
Na korytarzach obejrzeć można było również wystawę zdjęć dokumentującą dorobek szkoły.

(materiał nadesłany/ fot. Dariusz Górzyński)

Komentarze
Ładowanie...