Strajk nauczycieli w gminie Żnin. Dzieci nie zostaną bez opieki!

W poniedziałek (08.04) rozpoczyna się strajk nauczycieli. W gminie Żnin większośc dyrektorów placówek oświatowych deklaruje, że dziecko, które przyjdzie do szkoły znajdzie opiekę. 

  • Szkoła Podstawowa nr 1 w Żninie – dyrekcja zapewnia, że „w miarę możliwości będzie starała się zagwarantować opiekę każdemu dziecku, które pojawi się w Szkole, jednak w chwili obecnej nie posiadamy informacji o liczbie strajkujących nauczycieli i nie będziemy jej posiadać wcześniej niż w dniu ewentualnego strajku.”
  • Szkoła Podstawowa nr 2 w Żninie – dyrekcja zapewnia, że „w miarę możliwości będzie starała się zagwarantować opiekę każdemu dziecku, które pojawi się w Szkole, jednak w chwili obecnej nie posiadamy informacji o liczbie strajkujących nauczycieli i nie będziemy jej posiadać wcześniej niż w dniu ewentualnego strajku.”
  • Szkoła Podstawowa nr 5 w Żninie – dyrekcja nie zapewnia opieki na dziećmi ze względu na brak kadry!
  • Zespół Szkół Specjalnych w Żninie – dyrekcja zapewnia, że „zapewni bezpieczną opiekę i zajęcia w miarę możliwosci kadrowych wszystkim uczniom, którzy przyjdą do szkoły w czasie strajku”

Natomiast rodzice uczniów ze Żnina nie powinni obawiać się o zapewnienie opieki nad dziećmi w trakcie strajku nauczycieli. Jednostki podległe Urzędowi Miejskiemu w Żninie przygotowały na ten czas zajecia, z których mogą skorzystać dzieci.

OFERTA ZAJĘĆ DLA DZIECI W JEDNOSTKACH I INSTYTUCJACH

PODCZAS STRAJKU NAUCZYCIELI I PRACOWNIKÓW OŚWIATY

W DNIACH 8-10 KWIETNIA 2019 r.:

Nazwa placówki Rodzaj zajęć Daty i godziny zajęć Maksymalna liczba dzieci, dla których mogą być zapewnione zajęcia/ grupa wiekowa
Miejski Ośrodek Sportu, ul. Gnieźnieńska 7 1. gry i zabawy świetlicowe (nauka gry w szachy, nauka gry w Baśkę), 2. gry i zabawy na Orliku
1. gry i zabawy świetlicowe (nauka gry w szachy, nauka gry w Baśkę), 2. gry i zabawy na Orliku, 3. zajęcia na siłowni zewnętrznej z instruktorem
1. gry i zabawy świetlicowe (nauka gry w szachy, nauka gry w Baśkę), 2. gry i zabawy na Orliku
8 kwietnia 9.00-14.00 9.00 – 14.00
9 kwietnia: 9.00-14.00 9.00-14.00 10.00-13.00

10 kwietnia: 9.00-14.00 9.00-14.00
30, bez ograniczeń wiekowych 30 j.w. 30 j.w.
30 j.w. 20 (od 14 r.ż.)
30 bez ograniczeń wiekowych 30 j.w.
Miejski Ośrodek Sportu, ul. Szkolna 12, przy współpracy z Pałuckim WOPR
1. pokaz i nauka pierwszej pomocy, 2. zapoznanie się ze sprzętem ratunkowym wykorzystywanym w ratownictwie wodnym , 3. gry i zabawy sprzętem ratunkowym rzut kołem do celu i na odległość rzut rzutką do celu i na odległość, 4. nauka korzystania z kajaków i sprzętu wodnego, 5. ognisko z muzyką.
8 – 10 kwietnia: 9.00-14.00
Bez ograniczeń wiekowych około 50 osób
ŻDK, ul. Pocztowa 15 – kącik z grami planszowymi i kolorowankami – warsztaty artystyczne „recyklingowe budowle” – zajęcia artystyczne – zdobienie wielkanocnego drzewa – zajęcia muzyczne – karaoke party – drużynowe kalambury 8-10 kwietnia 8-11 lat (max 30 osób)
COP ul. Śniadeckich 15 COP posiada trzy gry edukacyjne dla młodzieży o rozwoju polskiej spółdzielczości – „SamoorganizujMY się”
Gra przeznaczona jest przede wszystkim dla młodzieży w wieku 12-18 lat. Każdy z graczy może wcielić się w niej w rolę kierownika jednej z historycznych spółdzielni. Autorzy zadbali o odwzorowanie realiów epoki – na kartach znajduje się blisko 150 zdjęć i opisów historycznych postaci, wydarzeń oraz instytucji. Jeden komplet przeznaczony jest dla od 2 do 7 osób. Sama rozgrywka zajmuje około 45 minut.

max. 21 osób 12-18 lat
Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna w Żninie, ul. Sienkiewicza 4 Program zajęć: 9.00 – ciekawe zbiory żnińskiej biblioteki – lekcja biblioteczna 10.00 – Pani Kredka zaprasza – wykonywanie prac plastycznych różnymi technikami (m.in. rysowanie z zasłoniętymi oczami) 11.00 – zabawy słowem – biblioteczne koło fortuny, konkursy, rebusy, szarady, quizy itp. 12.00 – Planszóweczki – wspólne zabawy z wykorzystaniem gier planszowych i puzzli dostępnych w bibliotece.
Ponadto w bibliotece odbędą się warsztaty z kodowania, podczas których dzieci dowiedzą się, czym jest programowanie, co można dzięki temu uzyskać, skonstruować, polepszyć. Zajęcia te odbędą się 9.04.2019 r. od godz. 13.00.
Dodatkowo w bibliotece odbywać się będą zajęcia z bajkoterapii dla dzieci z wykorzystaniem m. in. książek M. Molickiej. Do dyspozycji uczniów będą również tablety i komputery.9 kwietnia od godz. 13.00
Muzeum Ziemi Pałuckiej w Żninie Bezpłatny wstęp dla dzieci i młodzieży szkolnej z Gminy Żnin do Magistratu w Żninie i Muzeum Kolei Wąskotorowej w Wenecji. Będzie także możliwość skorzystania bezpłatnie z usług przewodnika.
8-11 kwietnia


Komentarze
Ładowanie...