Dwie firmy ze Żnina laureatami Primus Nominatus 2016

Z przyjemnością informujemy, że dwie firmy z terenu Powiatu Żnińskiego zostały uhonorowane certyfikatem jakości Primus Nominatus (łac.) Nominowany Najdoskonalszym w 2016 roku.

Kapituła doceniła:

  • Spółdzielnię Rolniczo-Handlową „Rolnik” w Żninie za jakość wyrobów piekarniczych wytwarzanych w oparciu o sprawdzone tradycyjne metody produkcji oraz za indywidulane podejście do klienta w zakresie sprzedaży detalicznej artykułów spożywczo-przemysłowych (Srebrny Primus Nominatus).
  • Zakłady Zbożowe Marek Adamski w Żninie za profesjonalizm w zakresie obrotu towarowego płodami rolnymi oraz za fachową obsługę i doradztwo w obszarze handlu środkami ochrony roślin, nawozami i paszami dla zwierząt.

Primus Nominatus to certyfikat jakości wydawany przez kapitułę nagrody przy Branżowym Centrum Badań i Certyfikacji (BCBC), które jest jednostką partnerską znanej na całym świecie niemieckiej jednostki certyfikującej jakość TÜV Rheinland. W zakresie jakości i zarządzania BCBC współpracuje z akredytowanymi jednostkami certyfikującymi, uczelniami wyższymi, jednostkami administracyjnymi na terenie całego kraju.
Konkurs PRIMUS NOMINATUS oparty jest na modelowym, sprawdzonym i powszechnie przyjętym rozwiązaniu Narodowej Nagrody Jakości im. Malcolma Baldridge’a (The Malcolm Baldridge National Quality Assurance Award, MBNQA) ustanowionej przez kongres Stanów Zjednoczonych w 1987 roku i przyznawanej wyróżniającym się przedsiębiorstwom produkcyjnym i usługowym oraz instytucjom państwowym, które stają się dzięki tej nagrodzie ambasadorami jakości na całym świecie.
Znakiem Primus Nominatus – Nominowany Najdoskonalszym wyróżnia się organizacje, które wykazują się wyjątkową starannością i dbałością w zaspokajaniu potrzeb swoich klientów poprzez codzienną praktykę oraz jakość oferowanych wyrobów i usług. Nominowane firmy i instytucje muszą spełniać wysokie wymagania, w takich obszarach funkcjonowania jak:

  •     Kierownictwo,
  •     Planowanie strategiczne,
  •     Nastawienie na klienta i rynek,
  •     Analiza informacji rynkowych,
  •     Rozwój i wykorzystanie zasobów ludzkich,
  •     Zarządzanie procesami,
  •     Odpowiednie osiągnięcia firmy.

O przyznaniu certyfikatu decyduje złożony proces weryfikacji począwszy od audytu rynkowego poprzez samoocenę jakości i pozytywny wynik audytu kwalifikującego. Certyfikat przyznawany jest na 2 lata.

 

źródło: Powiat Żniński

Komentarze
Ładowanie...